5 بهترین سیستم آبیاری خودکار گیاهان برای گیاهان داخلی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 5 بهترین سیستم آبیاری خودکار گیاهان برای گیاهان داخلی همراه ما باشید

داشتن گیاهان سرپوشیده می تواند راهی عالی برای سرزنده سازی اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما باشد. با این حال، آنها با مسئولیت اضافه زیادی همراه هستند. شما باید اطمینان حاصل کنید که گیاهان هر از گاهی نور کافی خورشید دریافت می کنند و به طور منظم آبیاری می شوند. در غیر این صورت ممکن است گیاه خشک شود. در حالی که اولی را می توان با نگه داشتن گیاه نزدیک به پنجره برطرف کرد، دومی نیاز به تلاش معمول دارد. البته، مگر اینکه یکی از بهترین سیستم های آبیاری خودکار گیاهان را که در زیر ذکر شده است، انتخاب کنید.

بهترین_سیستم_آبیاری_خودکار_گیاهان_برای_گیاهان_سرپوشیده

این آب‌پاش‌های گیاهی برای گیاهان سرپوشیده کار شما را با خودکار کردن کل فرآیند آسان‌تر می‌کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک مخزن با مقداری آب است و این مکانیسم به طور خودکار گیاهان شما را در فواصل زمانی تعیین شده آبیاری می کند. مطمئن باشید، این دستگاه ها برای کسانی که ساعت های طولانی هر روز کار می کنند و فراموش می کنند که گیاهان خود را به اندازه کافی آبیاری کنند، موهبتی هستند.

بنابراین، بیایید نگاهی به بهترین آبیاری هوشمند برای گیاهان داخلی بیندازیم. اما قبل از آن –

1. سیستم آبیاری خودکار GedFong برای گیاهان گلدانی

سیستم آبیاری خودکار برای گیاهان گلدانیسیستم آبیاری خودکار برای گیاهان گلدانی

این محلول آبیاری خودکار گیاه از GedFong ساختار و اصل کار ساده ای دارد. یک مخزن با آب و یک ظرف وجود دارد که می توانید مقداری مواد مغذی برای گیاهان خود اضافه کنید. سپس دستگاه آب کافی را از طریق لوله ها پمپاژ می کند.

اگر تعجب می کنید، فرآیند پمپاژ در سیستم آبیاری خودکار GedFong توسط موتوری انجام می شود که با استفاده از سه باتری AA کار می کند. بنابراین، لازم نیست دستگاه را به پریز برق وصل کنید یا مرتباً آن را شارژ کنید. یک صفحه نمایش LED در جلو به همراه چند دکمه و دستگیره برای برنامه ریزی زمان و دفعات آبیاری وجود دارد.

طبق این برند، آبیاری GedFong برای گیاهان داخلی از یک کیت آبیاری قطره ای استفاده می کند که در مقابل آبیاری دستی گیاهان، 70 درصد آب بیشتری صرفه جویی می کند. در حالی که محصول کار خود را با تعداد محدودی از گیاهان به خوبی انجام می دهد، در صورت اتصال بیش از حد اتصالات، نمی تواند حجم تعیین شده آب را تخلیه کند. اگر یک باغ کوچک سرپوشیده با حداکثر چهار گیاه دارید، این نباید مشکلی ایجاد کند.

مزایا

 • با سلول های قابل تعویض تغذیه می شود
 • راه اندازی آسان

چیزی که ما دوست نداریم

 • اگر محل اتصال شما زیاد باشد، به اندازه کافی آب نمی دهد

2. سیستم آبیاری خودکار قابل اعتماد Kollea

سیستم آبیاری خودکار قابل اعتماد Kolleaسیستم آبیاری خودکار قابل اعتماد Kollea

اگر قرار است برای مدت طولانی به خارج از شهر بروید، آب‌پاش خودکار Kollea بهترین راه است. این می تواند گیاهان شما را تا 60 روز زنده نگه دارد زیرا این حداکثر محدودیتی است که می توانید برای توزیع آب تعیین کنید. شما همچنین یک لوله بزرگ 32 فوتی برای پوشاندن بسیاری از گیاهان دریافت می کنید.

در مقایسه با دیسپنسر GedFong، سیستم آبیاری Kollea از جلو کمی مدرن تر به نظر می رسد. یک صفحه نمایش بزرگتر به همراه دکمه های بهتر و آسان تر برای استفاده وجود دارد. در واقع دستورالعمل تنظیم جریان آب بسیار واضح است. شما باید تعیین کنید که چه مقدار آب و در چه فواصل زمانی تولید شود.

یکی از بزرگترین مزیت های دستگاه آبیاری Kollea این است که حتی پس از قطع شدن برق، میزان آبی که باید در هنگام روشن شدن مجدد آن تخلیه شود را حفظ می کند. این مورد در مورد آبرسان GedFong که در بالا ذکر شد صدق نمی کند.

علاوه بر این، بر خلاف دستگاه GedFong، آبیاری Kollea متفاوت است. از کانکتور USB-C استفاده می کند (به بهترین کابل های USB-C مراجعه کنید)، بنابراین برای تغذیه آن باید از آداپتور دیواری استفاده کنید. به گفته کاربران، آبیاری Kollea در صورت نصب صحیح به خوبی کار می کند. در غیر این صورت، ممکن است با نشت یا گیاهان مرده مواجه شوید. بنابراین، برای مراحل نصب وقت بگذارید. محصول خوب کار خواهد کرد

مزایا

 • دستورالعمل های آسان برای دنبال کردن
 • پس از خاموش شدن، حافظه را حفظ می کند

چیزی که ما دوست نداریم

 • نیاز به نصب کامل دارد

3. سیستم آبیاری RAINPOINT Wi-Fi برای گیاهان داخلی

سیستم آبیاری خودکار RAINPOINT WiFi برای گیاهان گلدانی داخلیسیستم آبیاری خودکار RAINPOINT WiFi برای گیاهان گلدانی داخلی

هر دو محصولی که قبلا ذکر شد هیچ گونه ویژگی «هوشمند» ندارند. در حالی که آنها به طور خودکار گیاهان شما را آبیاری می کنند، شما نمی توانید هیچ پارامتری را از راه دور کنترل کنید. با این حال، سیستم آبیاری RAINPOINT با اتصال Wi-Fi داخلی آن را تغییر می‌دهد.

اگر شما فردی هستید که بیشتر اوقات در خانه نیستید و می خواهید جریان آب به گیاهان خود را از راه دور کنترل کنید، سیستم آبیاری وای فای RAINPOINT بهترین راه حل است. مزیت بزرگ ویژگی کنترل از راه دور این است که می توانید میزان آب تامین شده به گیاهان خود را حتی زمانی که در اطراف نیستید تغییر دهید. بنابراین، اگر برای 10 روز احساس می کنید، آنها به آب کمتری نیاز دارند، اما پس از آن برای دو هفته آینده به آب بیشتری نیاز دارند، اکنون این گزینه را دارید.

علاوه بر این، هر بار که مخزن از آب خارج می شود، برنامه به شما اطلاع می دهد. در نتیجه، مجبور نیستید مرتباً سطح آب را چک کنید و فقط زمانی که اعلان دریافت کردید باید آن را دوباره پر کنید. خود دستگاه می تواند از سلول های AA یا آجر برق USB-C تغذیه شود. در حالی که بسیار راحت است، سیستم آبیاری RAINPOINT دارای چند نقطه ضعف است. برای شروع، پمپ خیلی قوی نیست، بنابراین در حدود چهار نیروگاه به حداکثر می رسد، که مقدار زیادی نیست. علاوه بر این، کاربران اشاره می کنند که فرآیند راه اندازی اولیه پیچیده است زیرا دستورالعمل ها واضح نیستند. اگر فقط چند گیاه دارید، باید با این محصول خوب باشید.

مزایا

 • اتصال Wi-Fi برای کنترل از راه دور
 • برنامه شما را در مورد سطح آب باقی مانده مطلع می کند

چیزی که ما دوست نداریم

 • برای بسیاری از گیاهان مناسب نیست
 • راه اندازی اولیه می تواند دشوار باشد

4. آبرسان اتوماتیک وای فای Moistenland

آب گیر بوته اتوماتیک WIFI Moistenlandآب گیر بوته اتوماتیک WIFI Moistenland

اگر ایده یک دستگاه آبیاری خودکار گیاهان را که می توان از راه دور کنترل کرد را دوست دارید، آبیاری Mostenland نیز گزینه بسیار خوبی برای بررسی است. تفاوت اصلی در مقایسه با محصول RAINPOINT در بالا این است که می توانید گیاهان بیشتری را با این پمپ خاص آبیاری کنید زیرا قوی تر است.

در حالی که پمپ RAINPOINT فقط برای 4-5 گیاه خوب کار می کند، سیستم آبیاری Moistenland ادعا می کند که برای حداکثر 15 گیاه خوب کار می کند. در حالی که ادعاها مطمئناً بلند هستند، بررسی ها تعداد واقعی 8-10 را نشان می دهد. این هنوز دو برابر چیزی است که RAINPOINT ارائه می‌کند، بنابراین یک پیشرفت قابل قبول است. مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، مانند کنترل تایمر و فرکانس از طریق برنامه و اعلان‌های سطح آب، در اینجا نیز وجود دارد.

چیزی که کمی نگران کننده است این است که کانکتورهای لوله های ارائه شده در بسته سست هستند. در نتیجه، کاربران احساس می‌کنند که دوام زیادی نخواهند داشت و ممکن است هر زمان که بخواهند خراب شوند – به خصوص اگر سیستم آبیاری را به گیاهان زیادی متصل کرده باشید. این را در نظر داشته باشید زیرا ممکن است مجبور شوید روی لوله‌ها و اتصالات بهتر سرمایه‌گذاری کنید، که هزینه‌ای اضافی است.

مزایا

 • برای 8-10 گیاه کار می کند
 • کنترل برنامه راحت است

چیزی که ما دوست نداریم

 • لوله ها و کانکتورهای ارائه شده از کیفیت خوبی برخوردار نیستند

5. سیستم آبیاری گیاه هوشمند LetPot

سیستم آبیاری گیاه برنامه هوشمند Letpotسیستم آبیاری گیاه برنامه هوشمند Letpot

مهمترین ویژگی آبیاری هوشمند LetPot طراحی آن است. برخلاف محصولات ذکر شده در بالا، لازم نیست پمپ اصلی را روی میز یا سطح صاف قرار دهید. در عوض، می‌توانید پمپ را روی دیوار نصب کنید و اجازه دهید لوله در ظرفی برای آب معلق باشد. به لطف این، حتی می توانید از سیستم آبیاری LetPot در فضای باز نیز استفاده کنید.

پارامتر دیگری که تضمین می کند سیستم آبیاری هوشمند LetPot برای گیاهان در فضای باز قابل استفاده است، رتبه IP66 آن است. بنابراین، حتی اگر بیرون باران ببارد، پمپ سالم می ماند. آبیاری LetPot در کنار وای فای از قابلیت اتصال بلوتوث نیز برخوردار است. به همین ترتیب، اگر نزدیک دستگاه هستید، می‌توانید آن را بدون اتصال Wi-Fi به تلفن خود وصل کنید.

رابط کاربری برنامه ساده است و تمام عملکردهای اولیه را دارد، مانند توانایی تنظیم تایمرها و فرکانس ها و اطلاع از سطح آب باقیمانده در مخزن. LetPot ادعا می‌کند که می‌توانید از هر جایی از ۱۰ تا ۲۰ گیاه را با آبیاری آبیاری کنید، و در حالی که ۱۰ تا مطمئناً امکان‌پذیر است، طبق بررسی‌ها، ۲۰ گیاه کششی است، زیرا پمپ خیلی قوی نیست. حتی با وجود 10 گیاه، ممکن است متوجه شوید که ارسال آب به آخرین گیاه خیلی طول می کشد. نیازی به گفتن نیست که این برند باید از پمپ قوی تری استفاده می کرد.

مزایا

 • امتیاز IP66 تضمین می کند که می توان از آن در فضای باز استفاده کرد
 • اتصال بلوتوث مفید است

چیزی که ما دوست نداریم

 • پمپ میتونست قوی تر باشه

گیاهان خود را سالم نگه دارید

اگر نمی توانید گیاهان خود را به طور منظم آبیاری کنید، ایده آل است که بهترین سیستم های آبیاری خودکار گیاهان را برای گیاهان داخلی خود از لیست بالا تهیه کنید. به این ترتیب گیاهان شما سالم می مانند و در طول مشغله کاری خود نیازی به توجه زیادی به آنها نخواهید داشت. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که اکثر سیستم های آبیاری خودکار گیاهان دارای پمپ ضعیفی هستند، بنابراین از تعداد گیاهان پشتیبانی شده استفاده نکنید. اگر گیاهان داخلی زیادی دارید، بهتر است چندین آبیاری بخرید تا همه آنها را تامین کند.

امیدواریم از این مقاله 5 بهترین سیستم آبیاری خودکار گیاهان برای گیاهان داخلی مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *