نحوه چاپ ایمیل، تقویم و مخاطبین Outlook

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه چاپ ، تقویم و مخاطبین همراه ما باشید

در این پست، نحوه چاپ پیام‌های ایمیل، تقویم‌ها و مخاطبین را در Outlook به شما نشان خواهیم داد . گاهی اوقات Outlook به دلیل قطع برق تصادفی، فایل های داده خراب یا اشکالات داخلی، روی رایانه های شخصی 11/10 اجرا نمی شود. چاپ روشی مناسب برای انتقال یا اشتراک گذاری داده های خود از Outlook است. در صورت عدم دسترسی به Outlook در صورت نیاز، داشتن یک نسخه پشتیبان در دست می تواند مفید باشد.

ایمیل، تقویم و مخاطبین Outlook را چاپ کنید

Outlook به شما امکان می دهد تقریباً هر چیزی را چاپ کنید، از جمله پیام های ایمیل، مخاطبین (تک یا چندگانه)، و جلسات و وظایف تقویم. اگر به دنبال چاپ هر یک از این موارد Outlook هستید، به خواندن ادامه دهید. این پست مطمئنا به شما کمک می کند.

در بخش‌های بعدی، شما را با مراحل دقیق نحوه چاپ ایمیل، تقویم و مخاطبین Outlook آشنا خواهیم کرد. این راهنما برای Outlook 2007 به بعد و Outlook برای Microsoft 365 قابل اجرا است.

نحوه چاپ ایمیل های Outlook

کلاینت دسکتاپ Outlook را راه اندازی کنید و ایمیلی را که می خواهید چاپ کنید انتخاب/باز کنید. روی منوی File در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید. در صفحه بعد، روی گزینه Print در پنل سمت چپ کلیک کنید (در غیر این صورت، می توانید از میانبر صفحه کلید Ctrl+P برای اجرای دستور چاپ استفاده کنید).

چاپ ایمیل Outlook

 

پیش نمایش ایمیلی را که برای چاپ انتخاب کرده اید مشاهده خواهید کرد. روی دکمه Print Options در سمت چپ صفحه پیش نمایش کلیک کنید. یک پنجره Print ظاهر می شود. از اینجا می‌توانید در صورت لزوم تنظیمات چاپ را تغییر دهید.

هر بخش از پنجره چاپ به شما امکان می دهد قبل از زدن دکمه چاپ، چاپگر یا تنظیمات صفحه بندی را تنظیم کنید. اگر از پیش نمایش چاپ راضی نیستید، می توانید از این گزینه ها برای ایجاد تغییرات متناسب استفاده کنید.

 1. بخش چاپگر به شما امکان می دهد چاپگر دیگری را انتخاب کنید (اگر چندین چاپگر به سیستم خود متصل هستید) و طرح بندی صفحه، جهت گیری، گزینه های کاغذ/خروجی و سایر ویژگی های چاپگر را بیشتر تنظیم کنید .
 2. بخش سبک چاپ به شما امکان می‌دهد ویژگی‌های تنظیم صفحه (نوع کاغذ، اندازه صفحه، منبع کاغذ، حاشیه‌ها، جهت‌گیری و غیره) را بر اساس سبک مورد انتخاب شده تغییر دهید (سبک جدول و سبک یادداشت دو گزینه رایج سبک چاپ برای Outlook هستند. موارد). همچنین به شما امکان می دهد فونت دیگری را انتخاب کنید یا یک سرصفحه یا پاورقی به چاپ نهایی اضافه کنید.
 3. بخش Page range به شما امکان می دهد صفحاتی را که قرار است چاپ شوند را مشخص کنید (چه همه صفحات را از ایمیل چاپ کنید یا فقط صفحات انتخاب شده).
 4. می‌توانید در بخش گزینه‌های چاپ مشخص کنید که آیا هیچ پیوستی در نامه چاپ شود یا نه .
 5. بخش Copies به شما امکان می دهد تعداد کپی ها را برای چاپ و ترکیب یا عدم ترکیب کپی ها را مشخص کنید .
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چرا در Gmail و Outlook ایمیل های اسپم دریافت می کنم؟

پس از انجام تمام تنظیمات چاپ، دکمه چاپ را فشار دهید تا ایمیل چاپ شود.

نحوه چاپ تقویم Outlook

Outlook به شما امکان می دهد یک هفته یا ماه تقویم یا یک محدوده تاریخ سفارشی را چاپ کنید.

برای چاپ یک تقویم Outlook، Outlook را باز کنید و روی « تقویم » یا نماد تقویم در پایین پانل سمت چپ کلیک کنید. سپس از قسمت My Calendars در پنل سمت چپ، تقویمی را که می خواهید چاپ کنید انتخاب کنید . File > Print را انتخاب کنید .

چاپ تقویم Outlook

توجه: برای چاپ روزهای غیر مجاور در Outlook 2007، به نمای هفته یا ماه تغییر دهید ، روزهایی که باید چاپ شوند را انتخاب کنید و سپس روی گزینه File > Print کلیک کنید .

صفحه تنظیمات چاپ ظاهر می شود که پیش نمایشی از تقویمی که قرار است چاپ شود را نشان می دهد. در سمت چپ پیش‌نمایش، سبک‌های تقویم زیر را خواهید دید :

 1. سبک روزانه: این گزینه را برای چاپ برنامه های روزانه، از جمله لیست کارهایتان انتخاب کنید.
 2. Weekly Agenda Style:  این گزینه را برای چاپ برنامه های هفتگی با عناوین کامل قرار ملاقات ها و جلسات (از یک تقویم در یک زمان) انتخاب کنید.
 3. Weekly Calendar Style: این گزینه را برای چاپ برنامه های هفتگی انتخاب کنید.
 4. Monthly Style: برای چاپ برنامه های ماهانه این گزینه را انتخاب کنید.
 5. سبک سه تایی: این گزینه را برای چاپ لیست کارهای روزانه/هفتگی به سبک سه تایی انتخاب کنید.
 6. سبک جزئیات تقویم: برای چاپ جزئیات کامل هر قرار ملاقات، از جمله پیوندهای اسکایپ و هر متن متنی که بخشی از قرار یا جلسه است، این گزینه را انتخاب کنید (در هر زمان فقط می توان از یک تقویم استفاده کرد).

پیش نمایش با توجه به سبک چاپی که انتخاب می کنید تغییر می کند.

گزینه های چاپ برای تقویم Outlook

توجه: در Outlook 2007، Calendar Details Style را در قسمت Print style انتخاب کنید تا جزئیات قرارها و جلسات را چاپ کنید.

جدا از انتخاب سبک تقویم، می‌توانید گزینه‌های تنظیم چاپگر/چاپ را همانطور که در بخش بالا توضیح داده شد، تنظیم کنید. روی دکمه Print Options کلیک کنید تا پنجره Print برای تنظیمات تنظیمات ظاهر شود .

جدا از تنظیماتی که در بالا توضیح داده شد، می‌توانید یک محدوده تاریخ سفارشی (شروع، پایان) را از تقویم برای چاپ مشخص کنید. می توانید از منوی کشویی زیر گزینه Print this calendar برای تغییر تقویم استفاده کنید. اگر می‌خواهید چاپ جزئیات قرارهای خصوصی را خاموش کنید، کادر انتخاب پنهان کردن جزئیات قرارهای ملاقات خصوصی را در پایین انتخاب کنید.

پس از اتمام کار، دکمه چاپ را فشار دهید تا تقویم چاپ شود. همچنین می توانید یک جلسه یا کار را با انتخاب آن در تقویم و سپس با استفاده از دستور Print چاپ کنید.

نحوه چاپ مخاطبین Outlook

Outlook به شما این امکان را می دهد که تک، چند یا همه مخاطبین را در لیست مخاطبین خود چاپ کنید. Outlook را باز کنید و بر روی ” افراد ” یا نماد مخاطبین در پایین پانل سمت چپ کلیک کنید.

چاپ مخاطبین Outlook

در پانل سمت چپ زیر مخاطبین من ، پوشه مخاطبینی را انتخاب کنید که حاوی مخاطبینی است که می‌خواهید چاپ کنید. تمام مخاطبین موجود در سمت راست لیست خواهند شد.

 • برای چاپ همه مخاطبین ، File > Print را انتخاب کنید .
 • برای چاپ مخاطبین انتخاب شده ، مخاطبینی را که می خواهید چاپ کنید فیلتر کنید: به منوی View بروید و View Settings را از منوی کشویی Current View انتخاب کنید . سپس روی دکمه Filter در پنجره “Advanced View Settings” کلیک کنید. از فیلدهای موجود برای جستجوی مخاطبین خاص استفاده کنید (مثلاً جستجو با استفاده از کلمات کلیدی). بر روی دکمه OK کلیک کنید . پس از فیلتر شدن لیست، File > Print را انتخاب کنید .
 • اگر می خواهید یک مخاطب را چاپ کنید ، روی آن دوبار کلیک کنید و گزینه File > Print را انتخاب کنید .
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه بازیابی یک مورد یا پوشه حذف شده در Outlook

در صفحه تنظیمات چاپ، پیش نمایشی از مخاطبین انتخاب شده (تک، چندتایی یا همه) را مشاهده خواهید کرد. برای یک مخاطب، تنها یک سبک برای انتخاب وجود دارد – Memo Style . برای چندین یا همه مخاطبین، می‌توانید یکی از سبک‌های زیر را برای چاپ انتخاب کنید:

 1. Card Style: این گزینه را برای چاپ روی مخاطبین به سبک کارت انتخاب کنید.
 2. Small Booklet Style: این گزینه را برای چاپ روی مخاطبین در نمای جزوه کوچک انتخاب کنید.
 3. Medium Booklet Style: این گزینه را برای چاپ مخاطبین در نمای جزوه با اندازه متوسط ​​انتخاب کنید.
 4. Memo Style: این سبک پیش‌فرض برای چاپ جزئیات تماس با یادداشت‌های Microsoft Outlook است.
 5. Phone Directory Style: این گزینه را برای چاپ جزئیات تماس به سبک فهرست تلفن انتخاب کنید.

گزینه های چاپ برای مخاطبین Outlook

پس از انتخاب سبک چاپ، می توانید گزینه های تنظیمات چاپگر یا صفحه مانند فونت ها، طرح بندی، جهت گیری و غیره را تنظیم کنید (همانطور که در بالا توضیح داده شد). دکمه Defile Styles به شما امکان می دهد تنظیمات سبک چاپ انتخابی را ویرایش کنید.

در مرحله بعد، محدوده صفحه ای که باید چاپ شود و هیچ کپی مورد نیاز نیست را مشخص کنید. برای شروع چاپ، دکمه چاپ را فشار دهید .

به این ترتیب مخاطبین، ایمیل‌ها و تقویم‌ها را در Outlook چاپ می‌کنید. من امیدوارم این برات مفید باشه.

همچنین بخوانید: نحوه اضافه کردن یک سبک چاپ جدید در Outlook.

چگونه می توانم تقویم Outlook خود را با جزئیات کامل چاپ کنم؟

اگر می‌خواهید تقویم Outlook خود را با جزئیات کامل قرار ملاقات‌ها و جلسات چاپ کنید، پس از استفاده از دستور File > Print ، سبک جزئیات تقویم را در تنظیمات Print انتخاب کنید . پس از انتخاب سبک، می توانید پیش نمایشی از تقویم را در سمت راست صفحه مشاهده کنید.

چگونه می توانم تقویم Outlook خود را به صورت PDF چاپ کنم؟

برای چاپ یا ذخیره تقویم Outlook به عنوان یک فایل PDF، Outlook را باز کنید و به تقویمی که می خواهید چاپ کنید بروید. File > Print را انتخاب کنید . سپس روی دکمه Print Options کلیک کنید . در پنجره Print ، روی منوی کشویی Name در قسمت Printer کلیک کنید . Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید . دکمه Print را بزنید . در پنجره بعدی، نام فایل را وارد کنید و مکانی را انتخاب کنید که می‌خواهید تقویم را در آن ذخیره کنید. بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید .

 

امیدواریم از این مقاله نحوه چاپ ایمیل، تقویم و مخاطبین Outlook مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/yWsYpN
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *