مقدار شارژ ساختمان در دبی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بازار جذاب املاک شهر دبی سال‌هاست که سرمایه‌گذاران سراسر جهان را به خرید خانه در دبی علاقه‌مند کرده است. مورد مهمی که باید بدانید پرداخت مبلغ خرید ملک پایان کار نیست، خرید خانه در دبی هزینه های اضافی دیگری هم دارد که در تبلیغات و آگهی ها حرفی از آنها زده نمیشود. از جمله این مخارج ، هزینه‌ شارژ سالانه خدمات و نگهداری خانه و آپارتمان در دبی میباشد.

هزینه خدمات شارژ (Service Charges)، یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی است که قبل از خرید خانه در دبی باید در نظر گرفت. بسیاری از خریداران از این هزینه اضافی خرید آپارتمان یا هر ملک دیگری آگاه نیستند.

 

شارژ خدمات و نگهداری خانه و آپارتمان دبی

هزینه شارژ سالیانه خانه و آپارتمان در دبی چیست؟

زمانی که سند خانه منتقل می‌شود و شما به‌طور فنی صاحب ملک می‌شوید، هزینه‌هایی مانند هزینه‌های نگهداری سالانه برای خانه خود باید پرداخت کنید که به عنوان هزینه‌های خدمات (Service fee) شناخته می‌شوند. این هزینه‌ها برای امنیت ، نگهداری ملک ، امکانات و مشاعات آن به اداره زمین دبی پرداخت می‌شوند. هزینه خدمات به ازای هر فوت مربع محاسبه می‌شود. مقدار آن با توجه به منطقه های مختلف شهر بین ۳ درهم تا ۳۰ درهم یا حتی بیشتر برای هر فوت مربع می باشد.

چه کسی هزینه خدمات را می‌پردازد؟

مبلغ شارژ را باید صاحب خانه (نه مستاجر) پرداخت کند. مبلغ شارژ با توجه به نوع ساختمان و نقشه ساخت آپارتمان هم میتواند متفاوت باشد و بستگی به عواملی مانند طبقه‌ای که آپارتمان در آن قرار دارد، وجود تراس یا بالکن و غیره دارد.

چه ویلا باشد چه آپارتمان، یا ملک تجاری، سرویس شارژ در دبی برای همه آنها اعمال می‌شود.

هزینه شارژ سالیانه در دبی برای چه مواردی استفاده میشود؟

این هزینه‌ها مستقیماً برای امنیت و ساختمان و نگهداری فضاهای مشترک (مشاعات) ساختمان مصرف میشود. به علاوه مقداری از آن در صندوقی ذخیره میشود برای هرگونه تعمیرات یا نگهداری بزرگ که ممکن است در آینده نیاز باشد، مواردی مانند تعمیر، بازسازی یا جایگزینی سقف، پوشش و نمای خارجی ساختمان، آلارم‌های دود و آتش، سیستم‌های ایمنی، سیستم‌های A/C در فضاهای مشترک، پنجره‌ها، بالکن‌ها، پارکینگ‌ها، آسانسورها و غیره را پوشش می‌دهد.مبلغ شارژ سالیانه چگونه محاسبه می‌شود؟

همانطور که اشاره شد خدمات شارژ در دبی بر اساس هر فوت مربع آپارتمان محاسبه می‌شوند و البته برای ویلاها، کل مساحت زمین ویلا را در نظر میگیرند. مبلغ خدمات شارژ بستگی به عوامل مختلفی دارد مانند:

  • موقعیت مکانی: محله‌ای که خانه شما در آن واقع شده است. شارژ آپارتمان دبی در مناطق لوکس‌تر بالاتر است.
  • نوع پروژه: آپارتمان، ویلا، اداری ، تجاری
  • نوع استفاده از ملک: هدفی که ملک برای آن خریداری شده است.

نمونه هایی از شارژ سالیانه خانه ها در مناطق مختلف دبی

آپارتمان هایی که در مارینای دبی قرار دارند به‌طور میانگین هر فوت مربع ۱۴ تا ۲۸ درهم، آپارتمان های JLT اکنون به‌طور میانگین هر فوت مربع ۱۳ تا ۱۷ درهم میپردازند. در دایره‌ی جمیرا ویلج (JVC) مبلغ شارژ هر فوت مربع ۱۳ تا ۲۲ درهم است. ویلاها هم، هزینه‌‌ی خدمات برای هر فوت ۲ تا ۶ درهم است.

بیزنس بی و پالم جمیرا

شارژ سالیانه خدمات در بیزنس بی به طور متوسط ۱۵ درهم برای هر فوت مربع تعیین شده‌، در حالی که پالم جمیرا حدودا ۱۳ درهم برای هر فوت پرداخت میکنند.

 شهر ورزشی

هزینه‌ی شارژ متوسط در شهر ورزشی دبی (Sports City) حدودا ۱۰ درهم برای هر فوت مربع است.

ویلاهای مزارع عربی (Arabian Ranches)

ویلاها در مزارع عربی ۱، حدودا ۰.۸۹ درهم برای هر فوت شارژ پرداخت میکنند، اما در مزارع عربی ۲، حدود ۲.۴۴ درهم برای کل زمین ویلا پرداخت میشود.

ویلاهای مزارع عربی

شارژ سالیانه خانه ها در داون‌تاون دبی

دبی داون‌تاون به دلیل داشتن بالاترین هزینه‌های خدماتی شناخته شده است، زیرا یکی از مناطق معروف و توریستی دبی است و هزینه نگهداری و زیباسازی آن بالاست. مبلغ شارژ حدودا ۳۰ درهم برای هر فوت است، البته بسته به اینکه در کدام برج زندگی میکنید.

  • برج ویستا – ۱۷.۴۴ درهم برای هر فوت مربع
  • مسکن ویدا داون‌تاون – ۲۳.۷۹ درهم برای هر فوت مربع
  • ادرس نمای چشمه – ۲۵.۴۲ درهم برای هر فوت مربع
  • ادرس داون‌تاون – ۴۱.۳۵ درهم برای هر فوت مربع
  • ادرس بلوار – ۲۸.۰۳ درهم برای هر فوت مربع
  • برج خلیفه – ۶۷.۸۸ درهم برای هر فوت مربع

منبع: سایت زندگی در دبی

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *