روش های اصولی تعمیر آیفون تابا

زمان مطالعه: 5 دقیقه

 

تعمیر آیفونهای تصویری در محل یک مورد سرچ مهم در عبارات گوگل است و امروزه شرکتهای بسیاری در این زمینه فعالیت مستمر دارند. تعمیر آیفون های تابا مطلبی است که امروز می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. پس تا انتهای مطلب ما را یاری نمایید

بررسی تعمیرات در آیفون تصویری تابا

همواره قبل از شروع آموزش باید نکاتی را راجع به نحوه عملکرد سیستم آیفونی تابا بدانیم. قبل از انجام هر نوع تعمیری باید آیفون تصویری تابا و نحوه عملکرد آن را بررسی نماییم. در ابتدا باید بدانیم آیفون های تصویری تابا برعکس آیفون های تصویری سیماران و کوماکس از ترتیب سیم های چهار به یک برخوردار است.

 • یعنی سیم شماره یک در آیفون تابا همان سیم شماره چهار در آیفون های تصویری کوماکس است.
 • در آیفون های تصویری تابا برق دوربین پنل از ترانس بیرونی گرفته شده است در صورتی که در آیفون های تصویری کوماکس برق دوربین نیز از آیفون داخلی تغذیه میشود.

تعمیرات تخصصی مانیتور آیفون تصویری تابا

مانیتور های داخلی در واقع همان پنل های داخل هر واحد هستند که بیشتر امر تعمیر آیفون تصویری مربوط به آنها بوده و در صورت خرابی هرکدام از این مانیتور ها تنها مشکل از همین واحد بوده و به دیگر سیستم ها آسیب نمیرساند. این مانیتورها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که ما در این مطلب تمامی این بخش ها را بررسی نموده و تعمیرات آنها را خواهیم آموخت.

 • برد تغذیه در آیفون تصویری تابا
 • برد صدا در آیفون تصویری تابا
 • برد تصویر در آیفون تصویری تابا
 • کیبرد در آیفون تصویری تابا

برد تغذیه در آیفون تصویری تابا

آیفون های تصویری تابا همانند آیفونهای تصویری چهارسیمه مانند کوماکس و سیماران و سوزوکی و … جهت تغذیه مانیتور داخلی واحدها از برد تغذیه سوییچینگ بهره میبرند که وظیفه اصلی این برد تغذیه مدار صوت و مدار تصویر است و به طور کلی جهت روشن نمودن هر آیفون تصویری از برد تغذیه استفاده میشود. اگر دقت کنید در تعمیرات آیفون سیماران و تعمیر آیفون الکتروپیک ولتاژ تغذیه هر آیفون را ذکر کردیم. حال تفاوت ولتاژی این آیفون ها را متوجه خواهید شد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه از ویدیوهای آیفون عکس بگیریم

 

علت استفاده از بردهای سوییچینگ در مدارات آیفون تصویری نیاز به ولتاژهای متغیر و با آمپر متفاوت جهت تغذیه عوامل متعددی مانند ورودی رگولاتورها و فرمان جهت باز نمودن درب و فرمان به رله می باشد.

تعمیرات برد صدا در آیفون تصویری تابا

آیفون تصویری تابا نیز همانند دیگر آیفون های تصویری دارای اجزای تشکیل دهنده مشترک مانند برد صدا می باشد که در واقع اصلی ترین قسمت یک آیفون تصویری را شکل می دهد و وظیفه این قطعه ارتباط دادن کلیه بخش های یک آیفون تصویری می باشد. به طور کلی وظایف این قطعه به صورت زیر است

 • رگوله کردن ولتاژ جهت تغذیه برد تصویر
 • سوییچ نمودن کلیه بخش ها
 • ارتباط دهنده برد تغذیه با دیگر قسمتها
 • ارتباط دهنده دهنی آیفون با مدارات آمپلی
 • و …

تعمیرات برد صوت آیفون تصویری تابابرد صوت تابا

همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید برد صوت آیفون تصویری تابا نیز همانند همتاهای خود دارای تجهیزات تقریبا مشترک بوده و طرز کاری شبیه به آنها دارد ولی جهت بررسی تخصصی تر ما تمامی تجهیزات را نام خواهیم برد. توجه داشته باشید که مدلهای دیگر تابا کمی متفاوت تر از مدل ساده آن است که در مطالب بعدی به صورت تخصصی به آنها میپردازیم اما به طور کلی ما در این مطلب مواردی را نام خواهیم برد که مشکلاتی رایج در آیفون های تصویری تابا هستند و تعمیرات آنها بسیار رایج است.

توجه داشته باشید که این مدل از آیفون تصویری که در این مطلب مورد بررسی و تعمیرات قرار میگیرد موردی ساده و از مدل رنگی 4.3 اینچ می باشد و بردهای SMD در مباحث بعدی و مدلهای دیگر به صورت تخصصی تر در سایت قرار خواهد گرفت.

تمامی بردهای الکترونیکی همانند بردهای صوت در بازار امروزی به دو نوع از نظر تجهیزات الکترونیکی تقسیم بندی می شوند.

 • بردهای SMD
 • بردهای DIP

بردهای صوت آیفون تابا SMD

 

بردهای صوت از نوع SMD یعنی به زبان خودمانی تجهیزات به مراتب کوچک شده بردهای دیپ. این نوع از بردها هم از نظر کارایی دارای نویز و پارازیت کمتر بوده و انرژی کمتری در آنها به صورت گرما هدر می رود و در نتیجه دارای طول عمر بالاتری نسبت به بردهای دیپ می باشند پس

توجه داشته باشید که در تعمیرات تخصصی آیفون تصویری تابا یا تابان خود اگر از بردهای SMD استفاده نمایید بسیار بهتر از بردهای دیپ می باشد هم از نظر نویز و هم از نظر کارایی و طول عمر.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  5 برنامه رایگان برای ایجاد Vision Board برای اندروید و آیفون

بردهای صوت آیفون تابا از نوع DIP

بردهای DIP اولین بردهای تولید شده در الکترونیک است. این بردها همانطور که در شکل زیر می بینید همان قطعات شناخته شده در میان مردم از تجهیزات الکترونیکی است که در دوران تحصیل آنهارا فراگرفتیم. این بردها جهت تعمیرات تخصصی آیفون تابا یا تابان بسیار راحت تر تعمیر شده و نسبت به بردهای SMD کمی دارای نویز بیشتر و دارای حرارت هدر رفته می باشند.

تعمیرات برد صوت آیفون تصویری تابابرد صوت تابا از نوع DIP

ولی توجه داشته باشید که بردهای DIP با بردهای SMD هیچ تفاوتی از نظر کارایی نداشته و تماما دارای یک وظیفه مشترک می باشند. تنها مزیت آنها نسبت به هم راحتی تعمیر بردهای دیپ و کارایی بالاتر بردهای SMD می باشد.

اجزای تشکیل دهنده هر برد صوت در آیفون تابا به صورت زیر می باشد.

 • میکروسوییچ برد اصلی یا صدای تابا
 • رگولاتورها در برد صدا در تابا
 • خازن های تقویتی و یا تنظیم کننده صدا
 • آی سی آمپلی فایر در برد صدا تابا
 • سوکت های خروجی تصویر
 • رله سوییچ کننده

تعمیرات مربوط به میکروسوییچ آیفون تصویری تابا

میکروسوییچ در واقع همانطور که از نامش پیداست در آیفون تصویری تابا وظیفه سوییچ نمودن تصویر و صدا را دارد و در صورت خرابی این قطعه:

خرابی میکروسوییچ آیفون تابا
 1. صدای رفت یا برگشت یا هر دو ضعیف می باشد.
 2. صدای رفت یا برگشت یا هر دو قطع می باشد.
 3. صدای زنگ در مانیتور نداریم.
 4. تصویر مانیتور قطع نمی شود.

میکروسوییچ ها همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره کردیم تشکیل شده است از پلاتین هایی که در صورت برداشتن گوشی و یا گذاشتن آن تصویر و صدا را قطع یا وصل می کند. حال اگر این وظایف به خوبی توسط میکروسوییچ انجام نشود کلیه اتفاقات و خرابی هایی که در بالا به آن اشاره نمودیم اتفاق خواهد افتاد.

روش تعمیر میکروسوییچ آیفون تصویری تابا

جهت تعمیر میکروسوییچ آیفون تصویری تابا شما می توانید در ابتدا با شستشوی این قطعه توسط الکل یا اسپری های مخصوص اقدام به تست آن نمایید که در صورت برطرف شدن مشکلات نیازی به تعویض قطعه نمی باشد ولی درصورتی که با شستشو مشکل برطرف نگردید تنها راه برطرف کردن آن تعویض قطعه الکترونیکی می باشد.

شستشوی برد

تعمیرات مربوط به رگولاتورها در برد صوت آیفون تصویری تابا

رگولاتورها در واقع در تمامی بردهای صوتی موجود هستند و همانطور که از نام آنها پیداست وظیفه رگوله نمودن ولتاژ را دارند و در صورت خرابی هر کدام از این قطعات وظایفی از نظر تامین ولتاژ صورت نمیگیرد. ما در کلاس آموزشی تعمیرات آیفون های تصویری و دوره های تعمیرات تخصصی بردهای آیفون تصویری به صورت کاملا تخصصی هر یک از بردها را آموزش خواهیم داد.

خرابی رگولاتور در برد صدای آیفون تابا

خرابی این قطعات الکترونیکی باعث یکی از خرابی های ذکر شده در زیر می گردد.

 1. نداشتن تصویر در مانیتور
 2. خاموش نشدن تصویر مانیتور
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *