آموزش کیوبیس فصل چهارم بخش سوم : گذرگاههای ورودی و خروجی

افزودن یک گذرگاه

  1. داخل پنجره Vst connections برگه Input و Outputs را فعال نمایید .
  2. دکمه Add bus را کلیک کنید .
  3. در فیلد Configuration دلخواه برای گذرگاه جدید را انتخاب نمایید .
  4. در فیلد Count تعداد گذرگاههای مورد نیاز را وارد  کنید دکمه  ok  را کلیک کنید .
  5. در ستون Device port کلیک نموده و نام گذرگاهرفیزیکی مورد نظر برای گذرگاه جدید را انتخاب نمایید .

 

کاربرد گذرگاهها

هنگامی که یک شیار صوتی ( و یا هر کانال دیگر در میکسر یا کانالهای  Rewire ) را اجرا می کنید درواقع صدای خارج شده از آن شیار به یک کذرگاه خروجی هدایت می شود . همینطور اگر بخواهید صدا را در یک شیار صوتی ضبط نمایید ، باید صدای مورد نظر را از یک گذرگاه ورودی به آن شیار هدایت نمایید .

برای تعیین گذرگاهها ورودی یا خروجی یک شیار می توانید آن شیار را فعال نمایید و سپس داخل ناحیه کاوشگر در فیلد In نام گذرگاه ورودی و در فیلد  out نام گذرگاه خروج  مورد نظر برای آن شیار را انتخاب نمایید .

برای شیارهای غیر از  نوع Audio  و Midi  فقط می توانید گذرگاه خروجی را تعیین وانتخاب نمایید . داخل پنجره میکسر نیز می توانید  گذرگاههای ورودی و خروجی شیارها را تغییر دهید .

 

متصل نمودن وسایل صوتی

ابتدا همه وسایل صوتی که می خواهید به کامپیوتر متصل نمایید را خاموش کنید . شیوه تنظیم و پیکربندی وسایل صوتی در یک سیستم کامپیوتری بسیار متنوع بوده و بستگی به نوع کاربردی شما دارد . وسایل صوتی که به کامپیوتر متصل می کنید امکان دارد از نوع دیجیتال یا   آنالوگ باشند .

اگر در محیط برنامه  Cubase فقط از یک گذرگاه ورودی و یک گذرگاه خروجی استفاده می کنید ، می توانید کارت صوتی نصب شده در کامپیوتر را به طور مستقیم به یک منبع صوتی ورودی ( مثلا میکسر ) متصل نموده و خروجی های کارت صوتی را به بلندگوها یا یک آمپلی فایر متصل نمایید .

 

 ” ادامه دارد “

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.