آموزش کیوبیس فصل دهم بخش دوم : پنجره Sample Editor

خط کش زمان

این خط کش بین ناحیه تصویر مینیاتوری و پنجره اصلی قرار دارد و نشان دهنده زمان رویداد در پروژه است . فرمت نمایش زمان بطور معمول بر اساس تنظیمات اصلی پروژه می باشد . با این حال می توانید پیکان سمت راست خط کش زمان را کلیک نموده و یک فرمت متفاوت برای نمایش زمان انتخاب نمایید .

 

اجرای عملیات در پنجره Sample editor

اجرای بسیاری از عمیات در پنجره Sample editor مشابه اجرای همان عملیات در پنجره پروژه است . برای تغییر بزرگنمایی می توانید از نوارهای لغزنده سمت راست و پایین پنجره استفاده نمایید . همچنین با انتخاب Edit → zoom در نوار منو و سپس انتخاب گزینه دلخواه می توانید مقدار بزرگنمایی رویداد صوتی در پنجره را تغییر دهید . مقدار فعلی بزرگنمایی در نوار اطلاعات ( پایین پنجره ) مقابل عبارت zoom و بر حسب « تعداد نمونه در هر پیکسل » نشان داده می شود . همچنین با تغییر اندازه کادر آبی رنگ در ناحیه تصویر مینیاتوری می توانید مقدار بزرگنمایی رویداد را افزایش یا کاهش دهید .

 

 

اجرای رویداد

می توانید رویداد موجود در پنجره Sample editor را به سادگی و با استفاده از ابزارهای  عادی اجرا نمایید . مثلا کلید فاصله خالی را فشار دهید تا اجرای رویداد شروع شود و سپس همین کلید را فشار دهید تا اجرای رویداد متوقف شود .

اما گاهی لازم است از روشهای اجرایی متفاوت استفاده نمایید . صدای اجرا شده در پنجره Sample editor به طور مستقیم به گذرگاه خروجی تعیین شده برای شیار اصلی ارسال می شود . با این حال به کمک لغزنده کوچک Volume می توانید شدت اجرای صدا را افزایش با کاهش دهید . روش دیگر آن است که دکمه play ( به شدت بلندگو ) در نوار ابزار را فعال نمایید . سپس اشاره گر ماوس را در نقطه مورد نظر قرار داده و کلیک  نموده و بکشید  تا فقط  ناحیه دلخواه اجرا شود .

یا می توانید دکمه  Audition در نوار ابزار را کلیک کنید .

 

روش کار آن است که :

  • اگر یک ناحیه را انتخاب نموده باشید فقط همان ناحیه اجرا خواهد شد .
  • اگر ناحیه ای را انتخاب نشده باشد و دکمه  Show event فعال باشد ، قسمتی از کلیپ که مربوط به رویداد باشد اجرا خواهد شد .
  • اگر ناحیه ای انتخاب نشده باشد و دکمه Shoe evednt نیز فعال نباشد ، اجرا از مکان فعلی خط زمان شروع می شود .
  • اگر دکمه Audition loop فعال باشد ، اجرای صدا به روش لوپ ادامه خواهد یافت تا زمانی که این دکمه را غیرفعال نمایید .

 ” ادامه دارد “

 

 

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.