چطوری مشخصات کامپیوترمون رو در ویندوز 11 بفهمیم؟

Windows 11 Specifications, System Requirements, Features

 

اگر نیاز دارید که مشخصات سیستم خود مانند میزان رم یا نوع پردازنده را در ویندوز ۱۱ ببینید، به سادگی می‌توانید این کار را انجام دهید. در این مطلب مجله اعتبارکالا این مسئله را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

برای مشاهده مشخصات سیستم خود، ابتدا باید تنظیمات ویندوز را باز کنید. جهت انجام این کار، میانبر Windows+i را روی صفحه کلید فشار دهید یا روی Start راست کلیک کرده و «Settings» را از لیست انتخاب کنید.

 

روی صفحه کلید فشار دهید یا روی Start راست کلیک کرده و «Settings» را از لیست انتخاب کنید

وقتی تنظیمات باز می‌شود؛ روی «System» در نوار کناری کلیک کنید. در تنظیمات System، به پایین صفحه بروید و روی «About» کلیک کنید.

در تنظیمات System، به پایین صفحه بروید و روی «About» کلیک کنید

در صفحه System و سپس About screen، بخشی با عنوان «Device Specifications» در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. درست در زیر آن، مشخصات سیستم خود را مشاهده خواهید کرد که دارای سطرهایی است که هر بخش را نشان می‌دهد.

 

مشخصات سیستم خود را مشاهده خواهید کرد که دارای سطرهایی است که هر بخش را نشان می‌دهد

برای مشاهده نوع پردازنده سیستمی که ویندوز ۱۱ روی آن نصب شده، به سطری با عنوان «Processor» نگاه بیاندازید و برای مشاهده میزان رم، تگ «Installed RAM» را ببینید.

در صورت نیاز به کپی این مشخصات برای ارسال آن به دیگران، روی دکمه «Copy» در کنار «Device Specifications» کلیک کنید. پس از آن، می‌‌توانید اطلاعات را در یک فایل متنی (به عنوان مال برای استفاده در نوت‌پد) یا در یک ایمیل یا پیام پیست (paste) کنید تا بتوانید آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.