8 راه حل برتر برای BSOD “UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP” در ویندوز

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 8 راه حل برتر برای “UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP” در همراه ما باشید

ویندوز با سهم نسبتاً زیادی از خطاهای BSOD مواجه می شود. پس از بروز خطای BSOD، رایانه شخصی مجدداً راه اندازی می شود و برای برخی از کاربران به خوبی کار می کند، در حالی که برخی دیگر دچار خرابی و راه اندازی مجدد می شوند. یکی از این خطاهای دردسرساز، خطای «UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP» است.

8 راه حل برتر برای UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP BSOD در ویندوز

مقصران معمول این خطا معمولاً درایورها یا یک برنامه متناقض هستند که منجر به صفحه آبی مرگ می شود. اما سخت افزار معیوب یا فایل های سیستمی خراب نیز می تواند دلیل این مشکل باشد. ما هشت روش برای رفع آن و بازگرداندن رایانه ویندوزی شما به حالت عادی را مورد بحث قرار خواهیم داد. بنابراین، بیایید مستقیماً به آن بپردازیم.

1. دستگاه های USB متصل را بردارید

ابتدا باید بررسی کنید که آیا دستگاه های متصل باعث ایجاد BSOD در رایانه شخصی ویندوز شما می شوند یا خیر. تمام دستگاه های USB را از برق جدا کنید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. صفحه کلید و ماوس را وصل کنید (اگر از دسکتاپ استفاده می کنید) و وارد شوید.

تمام دستگاه های usb را قطع کنیدتمام دستگاه های usb را قطع کنید

اکنون، هر دستگاه USB را جداگانه اضافه کنید و بررسی کنید که آیا خطای صفحه آبی رخ می دهد یا خیر. اگر پس از اتصال همه دستگاه های USB و استفاده از رایانه برای مدتی با خطا مواجه نشدید، درایورهای این دستگاه ها باعث خطا نمی شوند.

2. درایورها را بررسی و به روز کنید

درایورهای قدیمی می توانند با به روز رسانی های جدیدتر ویندوز ناسازگار شوند. بنابراین، شما باید تمام درایورهای دستگاه را به روز کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از Device Manager است. روی یک دستگاه کلیک راست کرده و گزینه Update driver را انتخاب کنید.

درایورها را به روز کنیددرایورها را به روز کنید

با این حال، ابزار ممکن است همیشه آخرین درایورها را برای دستگاه شما پیدا و نصب نکند. برای دانلود و نصب جدیدترین درایورها می توانید از ابزار به روز رسانی درایورهای OEM (ایسوس دارای ابزار MyAsus است) استفاده کنید.

اگر یک رایانه شخصی سفارشی دارید، باید آخرین درایورهای هر جزء را از وب سایت سازنده (AMD، NVIDIA، Intel و غیره) دانلود و نصب کنید. دشوار است، اما می تواند به شما در رفع خطای BSOD ویندوز کمک کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه غیرفعال کردن حالت کارایی برای گوگل کروم در ویندوز 11

3. نرم افزار Anti-Cheat را حذف کنید

اگر از برنامه EA استفاده می کنید و در حین بازی FIFA 23 یا بازی های دیگر با خطا مواجه می شوید، موتور ضد تقلب می تواند دلیل این مشکل باشد. موتور ضد تقلب بازیکنان را از استفاده از هک و تقلب در هنگام رقابت در رویدادهای چند نفره منصرف می کند.

اما اگر موتور ضد تقلب با اجزای سیستم عامل ویندوز تضاد داشته باشد، “تله حالت هسته غیرمنتظره” می تواند رخ دهد. از آنجایی که موتور ضد تقلب در کلاینت تعبیه شده است، نمی توانید آن را حذف کرده و بازی کنید. منتظر بمانید تا EA یک پچ منتشر کند و به بررسی به‌روزرسانی‌ها ادامه دهید.

4. RAM را برای خطاها بررسی کنید

می توانید از ابزار Windows Memory Diagnostic برای بررسی ایرادات RAM استفاده کنید. ابزارهای دیگر بررسی RAM مانند Memtest64 وجود دارد، اما ابزار داخلی در این مورد کافی است. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی استارت باز شود. تایپ کنید تشخیص حافظه ویندوز در کادر جستجو و Enter را فشار دهید.

تشخیص حافظه باز ویندوزتشخیص حافظه باز ویندوز

گام 2: بر روی گزینه Restart now و بررسی مشکلات کلیک کنید.

ابزار تشخیص حافظه ویندوز 5ابزار تشخیص حافظه ویندوز 5

مرحله 3: رایانه ویندوز شما مجدداً راه اندازی می شود و به صفحه تشخیص حافظه ویندوز راه اندازی می شود. صبر کنید تا اسکن تمام شود.

ابزار تشخیص حافظه ویندوز 3 3ابزار تشخیص حافظه ویندوز 3 3

مرحله 4: وارد رایانه شخصی خود شوید. اگر اعلان «هیچ خطای حافظه شناسایی نشد» را روی دسکتاپ دریافت کنید، رم خوب است.

نتیجه بررسی حافظه 2نتیجه بررسی حافظه 2

5. یک چک دیسک اسکن را اجرا کنید

پس از بررسی رم، باید یک بررسی دیسک اسکن برای یافتن و تعمیر بخش‌ها و فایل‌های دیسک خراب انجام دهید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی استارت باز شود. تایپ کنید cmd در کادر جستجو و به طور همزمان کلیدهای Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید.

cmd 21 را باز کنیدcmd 21 را باز کنید

گام 2: پنجره User Account Control باز خواهد شد. روی دکمه Yes کلیک کنید.

cmd uaccmd uac

مرحله 3: دستور زیر را وارد کرده و Enter را فشار دهید:

chkdsk /r
اسکن چک دیسک 6 را اجرا کنیداسکن چک دیسک 6 را اجرا کنید

مرحله 4: تایپ کنید y در پنجره Command Prompt و Enter را فشار دهید.

اسکن چک دیسک 2 2 را اجرا کنیداسکن چک دیسک 2 2 را اجرا کنید

مرحله 5: پنجره Command Prompt را ببندید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

اسکن چک دیسک را اجرا کنید 4 3اسکن چک دیسک را اجرا کنید 4 3

اسکن چک دیسک شروع می شود و بسته به نوع دیسک ذخیره سازی شما (HDD یا SSD) ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه ویرایش پیام ها در اینستاگرام

6. از Clean Boot برای بررسی تضادهای نرم افزار استفاده کنید

Clean Boot می تواند به شما کمک کند سرویس های متعلق به برنامه های شخص ثالث که باعث خطای BSOD می شوند را حذف کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی استارت باز شود. تایپ کنید msconfig در نوار جستجو و Enter فشار دهید.

msconfig 3 را باز کنیدmsconfig 3 را باز کنید

گام 2: ابزار System Configuration راه اندازی می شود. به تب Services بروید.

چکمه تمیز 2 1چکمه تمیز 2 1

مرحله 3: کادر انتخاب «پنهان کردن همه خدمات مایکروسافت» را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه Disable all کلیک کنید.

بوت تمیز 3 1بوت تمیز 3 1

مرحله 4: روی دکمه Apply کلیک کنید. سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

چکمه تمیز 4 1چکمه تمیز 4 1

مرحله 5: از منوی بعدی روی دکمه Restart کلیک کنید.

بوت تمیز 5 1بوت تمیز 5 1

بررسی کنید که آیا خطای BSOD بعد از ورود به حالت بوت تمیز رخ می دهد یا خیر. اگر خطا رخ ندهد، یک سرویس شخص ثالث پشت مشکل است. برخی از خدمات را فعال کنید و وضعیت بوت تمیز را دوباره اجاره کنید.

این روند را تا زمانی که سرویس مشکل ساز را پیدا کنید تکرار کنید. سرویس را غیرفعال کنید یا برنامه را از رایانه شخصی خود حذف نصب کنید.

7. ویندوز را پاک کنید

همچنین اگر هنوز BSOD های تصادفی با خطای “UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP” را تجربه می کنید، می توانید یک نصب تمیز برای ویندوز انجام دهید. این فایل‌های سیستم، درایورها و ورودی‌های رجیستری فاسد را حذف می‌کند و سیستم عامل را مجدداً روی رایانه شخصی شما نصب می‌کند.

قبل از ادامه، تمام اطلاعات شخصی را از درایو C به یک USB خارجی یا درایو دیسک سخت برگردانید. پس از آن، یک رسانه نصب USB با استفاده از Rufus یا ابزار Windows Media Creation ایجاد کنید.

usb ویندوز قابل بوت را در rufus ایجاد کنیدusb ویندوز قابل بوت را در rufus ایجاد کنید

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و با استفاده از درایو USB بوت کنید. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا درایو C را فرمت کنید و ویندوز را دوباره روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

8. خطاهای سخت افزاری را حذف کنید

پس از امتحان کردن تمام رفع‌های سطح نرم‌افزار، اگر همچنان با خطای BSOD مواجه هستید، وقت آن است که رایانه شخصی خود را توسط یک تکنسین معتبر بررسی کنید. این به شما کمک می کند تا علت اصلی خطا (معمولاً یک جزء خراب) را تعیین کنید. قطعه معیوب را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

رفع خطاهای BSOD

اینها هشت روش برای رفع خطای BSOD «UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP» در ویندوز بودند. معمولا با به روز رسانی درایورها و غیرفعال کردن برنامه مشکل دار این مشکل حل می شود. روشی را که برای شما مفید بود در نظرات به اشتراک بگذارید.

امیدواریم از این مقاله 8 راه حل برتر برای BSOD “UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP” در ویندوز مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را مجله 8pic همراهی کنید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/jpEtgr
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *