3 راه برای حذف 0 در اکسل

زمان مطالعه: 6 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 3 Ways to Suppress 0 in Excel همراه ما باشید

اگر می‌خواهید مقادیر صفر را در یک صفحه‌گسترده پنهان یا سرکوب کنید، اکسل سه راه آسان برای دریافت این نتایج ارائه می‌کند. در این آموزش اکسل، من به شما نشان خواهم داد که چگونه یک تنظیم، یک قالب یا یک راه حل تابع برای پنهان کردن یا سرکوب صفرها را پیاده سازی کنید.

من از مایکروسافت 365 در سیستم 64 بیتی ویندوز 11 استفاده می کنم، اما می توانید از نسخه های جایگزین نیز استفاده کنید. برای پیگیری، می‌توانید با داده‌های خود کار کنید یا فایل نمایشی xlxs را دانلود کنید. اکسل برای وب نتایج را به درستی نمایش می دهد. با این حال، آخرین روش تنها روشی است که می توانید در مرورگر پیاده سازی کنید.

پرش به:

نحوه سرکوب 0 ها در کل صفحه اکسل

ساده‌ترین روش برای از بین بردن صفرها در اکسل یک تنظیم ساده با نتیجه همه یا هیچ است که بسته به نیاز شما، هم موافق و هم مخالف است. برای از بین بردن صفرها در سطح صفحه، موارد زیر را انجام دهید:

1. روی زبانه File کلیک کنید، گزینه‌ها را در قسمت سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی Advanced در قسمت سمت چپ کلیک کنید.

2. در قسمت Display options for this worksheet، تیک Show a zero incelles that have value صفر را بردارید ( شکل A ).

شکل A

تیک این گزینه را بردارید تا مقادیر صفر را حذف کنید.

3. روی OK کلیک کنید تا گفتگو بسته شود.

شکل B نتایج برداشتن تیک این گزینه را در سمت راست نشان می دهد. برای مقایسه، در سمت چپ می‌توانید ببینید که صفرها، عباراتی که به صفر می‌رسند و جاهای خالی کجا بودند. جاهای خالی خالی می مانند و سلول های حاوی مقادیر صفر خالی هستند. علاوه بر این، فرمول های D5 و D7 که صفر را برمی گرداند، خالی هستند. با این حال، قالب ارز هنوز قابل مشاهده است.

شکل B

این گزینه در سطح برگه 0 ها را سرکوب می کند.

ببینید: نحوه وارد کردن صفرهای ابتدایی در اکسل را بیاموزید.

هیچ مقدار صفر قابل مشاهده ای وجود ندارد. آنها هنوز آنجا هستند، اما کل صفحه اکسل نمایشگر آنها را سرکوب می کند. اگر دوست دارید، سعی کنید صفر یا عبارتی را که صفر را برمی گرداند در یک سلول خالی وارد کنید. می توانید آن را وارد کنید و در نوار فرمول ببینید، اما نمی توانید آن را در سلول ببینید. اگرچه نمی توانید صفرها را ببینید، اما اکسل همچنان در صورت ارجاع، محتویات را صفر ارزیابی می کند.

اگر این تنظیم بیش از حد است، می توانید از یک قالب سفارشی استفاده کنید. اگر با فایل نمایشی کار می‌کنید، حتماً قبل از ادامه، این گزینه را بازنشانی کنید یا از داده‌های موجود در برگه فرمت استفاده کنید.

ببینید: این نکات اکسل را که هر کاربر باید بداند، بررسی کنید.

نحوه استفاده از یک فرمت برای سرکوب 0 ها در یک محدوده در اکسل

به جای استفاده از گزینه دوربرد سطح برگ، می‌توانید سلول‌های اکسل را که صفر را مهار می‌کنند، با اعمال یک قالب سفارشی در محدوده‌ای از سلول‌ها محدود کنید. در نتیجه، شما کنترل می کنید که کدام سلول ها صفرها را سرکوب کنند. با این روش کنترل بیشتری به دست می آورید، اما توانایی های قالب بندی شما را غصب می کند و ممکن است نیاز به کمی تفکر داشته باشد – در عرض یک دقیقه خواهید دید که چرا این مهم است.

بررسی نحو

قبل از ادامه، باید ساختار یا نحو یک قالب سفارشی را بررسی کنیم:

مثبت؛ منفی؛ صفر؛ متن

ساده ترین قالب سفارشی که صفر را سرکوب می کند:

0;0;;@

صفرها در موقعیت‌های مثبت و منفی جایگاه‌دار هستند و هر مقدار مثبت یا منفی را نشان می‌دهند. خالی گذاشتن جزء سوم – جزء صفر – چیزی است که صفرها را سرکوب می کند. برای نمایش صفرها به صورت 0، باید 0 را وارد کنید. @ یک مکان نگهدار متنی است، شبیه به جای 0.

ببینید: در اینجا نحوه ایجاد یک لیست کشویی در اکسل آورده شده است.

قالب بندی سفارشی را اعمال کنید

حالا بیایید این قالب سفارشی را اعمال کنیم و ببینیم چه اتفاقی می‌افتد:

  1. محدوده ای را که می خواهید قالب بندی کنید انتخاب کنید. در این مورد، B3:D7 است.
  2. روی دکمه راه‌انداز گفتگوی گروه شماره در تب Home کلیک کنید.
  3. در لیست Category، روی Custom در پایین کلیک کنید.
  4. 0;0;;@ را در کنترل Type وارد کنید ( شکل C ).

شکل ج

از این قالب سفارشی برای مهار مقادیر صفر در یک محدوده خاص استفاده کنید.
  1. روی OK کلیک کنید تا گفتگو بسته شود.

در ابتدا، به نظر می رسد که خوب کار می کند، اما اگر نتایج فرمت شده در شکل D را با داده های اصلی در شکل B مقایسه کنید ، خواهید دید که نماد ارز و ارقام اعشاری را از دست داده ایم.

شکل D

فرمت سفارشی صفرها را سرکوب می کند اما قالب بندی های دیگر را نیز حذف می کند.

ببینید: با نحوه تجزیه مقادیر زمان در اکسل مایکروسافت آشنا شوید.

قالب بندی سفارشی را تغییر دهید

ما به راحتی می توانیم قالب سفارشی را تغییر دهیم تا نیازهای ما را برآورده کند. به طور خاص، قالب $0.00;$0.00;;@ را دوباره امتحان کنید. در شکل E می بینید که فرمت دوم نماد ارز و اعشار را حفظ می کند.

شکل های E

این قالب سفارشی جامع تر از اولین موردی است که ما امتحان کردیم.

اگر یک قالب سفارشی برای نیازهای شما کار نمی کند، ممکن است بخواهید از یک فرمول استفاده کنید. قبل از اینکه به بخش بعدی بروید یا از برگه IF() استفاده کنید، حتما قالب سفارشی را بازنشانی کنید.

ببینید: برای یادگیری نحوه تجزیه و تحلیل داده ها در اکسل مایکروسافت همراه باشید.

نحوه استفاده از فرمول برای سرکوب 0 در یک سلول در اکسل

هنگام استفاده از عبارتی که ممکن است صفر را برگرداند، می‌توانید آن عبارت را در یک تابع IF() بپیچید تا نتیجه صفر را سرکوب کنید. به طور کلی شما نمی خواهید این کار را انجام دهید، اما برای اینکه کاملاً آماده باشید، باید بدانید که چگونه این کار را انجام دهید.

ببینید: نحوه اعمال Insights در اکسل را بیابید.

عبارت ساده ما در ستون D =B3+C3 است و D5 و D7 صفر را برمی‌گردانند. سلول D3 را انتخاب کرده و عبارت را وارد کنید:

=IF(B3+C3=0،”،B3+C3)

سپس آن را در D4:D7 کپی کنید. شکل F نتایج را نشان می دهد. D5 و D7 اکنون خالی هستند.

شکل F

با استفاده از تابع IF() می توانید صفرها را مخفی کنید.

تابع IF() عبارتی را که دو مقدار را جمع می کند ارزیابی می کند و زمانی که نتیجه صفر است یک رشته خالی (“”) برمی گرداند. اگر صفر نباشد، IF() یک رشته خالی را برمی گرداند، همانطور که با رشته “” نشان داده شده است. تفاوت بزرگ این راه حل با دو راه حل اول این است که شما از آن فقط با عبارات استفاده خواهید کرد نه مقادیر. علاوه بر این، می توانید کنترل کنید که کدام عبارت به جای صفر، رشته خالی را برگرداند.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/QBIJVy
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *