نحوه غیرفعال کردن حالت کارایی برای گوگل کروم در ویندوز 11

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه غیرفعال کردن حالت کارایی برای در ویندوز 11
همراه ما باشید

گوگل به دلیل استفاده زیاد از CPU و مشکلات حافظه گاه به گاه بدنام است. برای جبران این، ویندوز 11 اغلب حالت کارآمدی را برای Google Chrome فعال می‌کند و در نتیجه منابع کمتری به مرورگر اختصاص می‌یابد. می‌توانید «حالت کارآمدی» را برای Google Chrome غیرفعال کنید و پتانسیل کامل مرورگر را در رایانه شخصی ویندوز 11 خود آزاد کنید.

نحوه غیرفعال کردن حالت کارایی برای گوگل کروم در ویندوز 11

اگرچه حالت کارآمدی برای آزاد کردن منابع سیستم و صرفه جویی در مصرف باتری عالی است، اما گاهی اوقات می تواند باعث کند Chrome احساس کندی کند. اگر این را نمی‌خواهید، این راهنما به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید ویندوز را از اجرای Chrome در حالت کارآمدی به روش‌های مختلف متوقف کنید.

با استفاده از Task Manager حالت کارآمدی را برای Google Chrome غیرفعال کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای غیرفعال کردن حالت کارآمدی برای Google Chrome، استفاده از Windows Task Manager است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این حالت فقط به طور موقت حالت کارایی را غیرفعال می کند، زیرا ویندوز پس از مدتی دوباره این حالت را اعمال می کند. برای راه حل دائمی، به بخش بعدی بروید.

مرحله 1: روی نماد Start کلیک راست کرده و Task Manager را از لیست انتخاب کنید. از طرف دیگر، می توانید میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا به سرعت به Task Manager دسترسی پیدا کنید.

Task Manager را باز کنیدTask Manager را باز کنید

گام 2: در تب Processes، یک برگ سبز رنگ در کنار Google Chrome خواهید دید که نشان می‌دهد برخی از فرآیندهای مرورگر در حالت کارآمدی اجرا می‌شوند. روی ورودی Google Chrome دوبار کلیک کنید تا آن را بزرگ کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه نصب NPM در ویندوز 11/10
بررسی کنید که آیا Google Chrome در حالت کارآمدی در Task Manager اجرا می شود یا خیربررسی کنید که آیا Google Chrome در حالت کارآمدی در Task Manager اجرا می شود یا خیر

مرحله 3: فرآیند Google Chrome در حال اجرا در حالت کارآمدی را پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و Efficiency Mode را انتخاب کنید تا تیک آن را بردارید.

حالت کارآمدی را برای Google Chrome در ویندوز 11 خاموش کنیدحالت کارآمدی را برای Google Chrome در ویندوز 11 خاموش کنید

آخرین مرحله را برای غیرفعال کردن «حالت کارایی» برای فرآیند Chrome به‌صورت جداگانه تکرار کنید. توجه داشته باشید که Task Manager به شما اجازه نمی دهد که حالت کارآمدی را برای همه فرآیندهای Chrome به طور همزمان غیرفعال کنید. بنابراین، اگر روی ورودی گوگل کروم بدون باز کردن آن کلیک راست کنید، گزینه Efficiency Mode به رنگ خاکستری ظاهر می شود.

حالت کارآمدی را برای Google Chrome غیرفعال کنید

آیا اصلا نمی خواهید ویندوز گوگل کروم را در حالت کارآمدی اجرا کند؟ اگر چنین است، باید از یک پرچم خط فرمان برای غیرفعال کردن دائمی گزینه Efficiency Mode برای Google Chrome استفاده کنید. در اینجا مراحل انجام همین کار آمده است.

مرحله 1: Google Chrome را روی رایانه شخصی خود ببندید.

گام 2: میانبر Google Chrome را در رایانه شخصی خود پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. اگر گوگل کروم را به نوار وظیفه پین ​​کرده اید، کلید Shift را نگه داشته و روی نماد مرورگر کلیک راست کنید.

Chrome Properties را در ویندوز باز کنیدChrome Properties را در ویندوز باز کنید

مرحله 3: در پنجره Properties، به تب Shortcut بروید. در قسمت Target یک فاصله در انتهای مسیر موجود اضافه کنید و سپس دستور زیر را تایپ کنید:

--disable-features=UseEcoQoSForBackgroundProcess

مرحله 4: برای ذخیره تغییرات روی Apply و سپس OK کلیک کنید.

حالت کارآمدی را برای Google Chrome غیرفعال کنیدحالت کارآمدی را برای Google Chrome غیرفعال کنید

پس از انجام مراحل بالا، گوگل کروم را باز کنید و ویندوز با فرآیندهای مرورگر به عنوان فرآیندهای پیش زمینه برخورد می کند. به عبارت دیگر، گوگل کروم بدون حالت کارآمدی در رایانه شخصی ویندوز 11 شما اجرا می شود.

در حالی که ما فقط در مورد Google Chrome صحبت کردیم، می توانید از روش بالا برای غیرفعال کردن حالت کارایی برای هر مرورگر Chromium، از جمله Microsoft Edge، Brave، Opera و سایرین استفاده کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  Dell Docking Station در ویندوز 11 کار نمی کند

وقتی گوگل کروم در حالت کارایی ویندوز اجرا می شود چه اتفاقی می افتد

هنگامی که حالت کارآمدی برای Google Chrome فعال است، ویندوز دو مرحله مهم را برای بهینه سازی سیستم شما انجام می دهد. اولاً، اولویت فرآیند Chrome را روی «کم» تنظیم می‌کند و منابع سیستم را برای برنامه‌ها و فرآیندهایی که فعالانه استفاده می‌کنید آزاد می‌کند. ثانیاً، ویندوز سطح QoS (کیفیت خدمات) را برای فرآیندهای کروم روی سطح «EcoQoS» تنظیم می‌کند و تضمین می‌کند که آنها به صرفه‌ترین حالت ممکن کار می‌کنند.

حافظه Google Chrome و استفاده از باتریحافظه Google Chrome و استفاده از باتری

البته، این بر عملکرد کروم و پاسخگویی کلی در رایانه ویندوز شما تأثیر می گذارد. ممکن است هنگام جابجایی بین برگه ها یا بارگذاری برگه های جدید، کاهش سرعت را مشاهده کنید. علاوه بر این، هر برنامه افزودنی و برنامه‌های وب با منابع فشرده ممکن است کاهش عملکرد یا اختلال عملکرد را تجربه کند.

اگر نمی‌خواهید عملکرد را قربانی کنید، بهتر است با استفاده از مراحل بالا، حالت کارآمدی را خاموش کنید و برای کاهش مصرف حافظه کروم و صرفه‌جویی در مصرف باتری به روش‌های دیگر تکیه کنید.

سوار خط سریع شوید

فرقی نمی‌کند از Chrome برای کار، پخش جریانی، خرید آنلاین یا مرور معمولی استفاده می‌کنید، اجتناب از تأخیر یا عدم پاسخگویی هنگام پیمایش در وب ب مهم است. این دقیقاً همان چیزی است که غیرفعال کردن حالت کارایی در Google Chrome به شما کمک می کند تا به آن دست یابید.

در حالی که غیرفعال کردن حالت کارایی در گوگل کروم می تواند به شما کمک کند از مشکلات عملکرد جلوگیری کنید، شایان ذکر است که ممکن است در برخی موارد منجر به مصرف بالای CPU و RAM شود. اگر این اتفاق اغلب رخ می دهد، ممکن است مجبور شوید به مرورگری بروید که از CPU و RAM کمتری در ویندوز استفاده می کند.امیدواریم از این مقاله نحوه غیرفعال کردن حالت کارایی برای گوگل کروم در ویندوز 11
مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/uXhULI
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *