نحوه دانلود و استفاده از NVIDIA Chat با RTX در ویندوز

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه دانلود و استفاده از Chat با RTX در ویندوز همراه ما باشید

هوش مصنوعی تقریباً در همه جا وجود دارد. با پلتفرم هایی مانند ChatGPT، اکنون حتی در تلفن هوشمند شما نیز در دسترس است. با این حال، نقطه ضعف این است که تمام داده های شما در سرور شخص دیگری آپلود می شود. آیا اگر یک هوش مصنوعی محلی برای نیازهای خود داشته باشید عالی نیست؟ با RTX وارد چت انویدیا شوید. یک دستیار هوش مصنوعی شخصی در دسترس شما، آماده پاسخگویی به سوالات شما، خلاصه کردن اسناد و شرکت در گفتگوهای معمولی.

نحوه_دانلود_و_استفاده_از_چت_با_RTX_در_ویندوز_رایانه_شما

چت با RTX یک نسخه نمایشی فناوری از NVIDIA است که قدرت هوش مصنوعی مولد را مستقیماً به نوک انگشتان شما می‌آورد که با جادوی کارت گرافیک RTX شما قدرت می‌گیرد. در این راهنما، همه چیزهایی را که باید در مورد چت با RTX بدانید، از جمله چیستی آن، نحوه دانلود و نصب آن بر روی رایانه شخصی ویندوزی خود و نحوه استفاده از آن به طور کامل راهنمایی می کنیم. پس اجازه بدهید به این کار برسیم.

چت با RTX چیست؟

چت با RTX چت ربات محلی شما است، جایی که قدرت پردازش به صورت محلی در دستگاه شما وجود دارد. این امر حریم خصوصی، پاسخ‌های سریع و ادغام یکپارچه با گردش کار شما را تضمین می‌کند. این فناوری با استفاده از فناوری‌های تسریع نسل افزوده بازیابی (RAG)، TensorRT-LLM، و شتاب RTX برای درک پرسش‌های شما و ارائه پاسخ‌های مرتبط با زمینه ارائه می‌شود.

چت با RTX چیست؟چت با RTX چیست؟
منبع: NVIDIA

می‌توانید مجموعه داده‌های مرتبط را به آن بدهید، خواه اسناد، ویدیوها یا یادداشت‌هایتان باشد. سپس، می‌توانید ابزار را امتحان کنید تا پاسخ‌هایی را بر اساس اطلاعات موجود در آن ارائه دهد. از طرف دیگر، می‌توانید پیوندهای ویدیویی YouTube را به اشتراک بگذارید، و چت با RTX می‌تواند بر اساس همان موارد به سؤالات شما پاسخ دهد. تفاوت این است که پردازش در سیستم شما انجام می شود و از پاسخ های سریع تر و حفظ حریم خصوصی شما اطمینان حاصل می کند.

سیستم مورد نیاز برای چت با RTX

اکنون که به وضوح فهمیدید Chat with RTX Voice چیست، دوست دارید آن را برای یک چرخش خارج کنید، درست است؟ اما قبل از فرو رفتن در زمین بازی هوش مصنوعی، مطمئن شوید که سیستم شما شرایط زیر را برآورده می کند:

  • سیستم عامل: ویندوز 11
  • کارت گرافیک: پردازنده گرافیکی NVIDIA جی فورس RTX 30 یا 40 Series یا NVIDIA RTX Ampere/Ada Generation GPU با حداقل 8 گیگابایت VRAM
  • رم: 16 گیگابایت یا بیشتر
  • درایور NVIDIA: نسخه 535.11 یا بالاتر
شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه رم را در گوشی اندرویدی خود پاک کنیم

شایان ذکر است که در حالی که الزامات رسمی به ویندوز 11 اشاره می کند، Chat with RTX روی سیستم های نیز کار می کند. با این حال، مطمئن شوید که آخرین درایورها را برای GPU خود اجرا می کنید. اگر نه، آخرین بسته درایور را از لینک زیر دانلود کنید.

نحوه دانلود و نصب چت با RTX در رایانه شخصی

اکنون که سیستم شما آماده است، Chat with RTX را روی سیستم ویندوز خود نصب کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: فایل نصب کننده Chat with RTX را از لینک زیر در سیستم خود دانلود کنید. توجه داشته باشید که حجم فایل بسته بیش از 35 گیگابایت است. بنابراین، خود را با صبر و یک اتصال اینترنتی پایدار مسلح کنید.

علاوه بر این، می توانید از یک دانلود منیجر برای افزایش سرعت دانلود استفاده کنید. پس از دانلود فایل، فایل ZIP را در پوشه مورد نظر خود استخراج کنید.

گام 2: پس از استخراج، به پوشه بروید. روی فایل setup دوبار کلیک کنید تا اجرا شود.

1. روی فایل راه اندازی دوبار کلیک کنید تا با RTX گپ بزنید1. روی فایل نصب دوبار کلیک کنید تا با RTX گپ بزنید

مرحله 3: اکنون اپلیکیشن Chat with RTX را مانند هر نرم افزار معمولی روی سیستم خود نصب کنید.

توجه داشته باشید: انویدیا اشاره کرده است که اگر این ابزار در دایرکتوری دیگری نصب شود ممکن است مشکلاتی داشته باشد. بنابراین، فقط از محل نصب پیش فرض استفاده کنید.

2. مطمئن شوید که فقط از محل نصب پیش فرض استفاده کنید. با RTX چت کنید2. مطمئن شوید که فقط از محل نصب پیش فرض استفاده کنید. با RTX چت کنید

مرحله 4: پس از نصب، با استفاده از میانبرهای برنامه Chat With RTX که به منوی شروع و صفحه دسکتاپ شما اضافه شده است، آن را راه اندازی کنید. در داخل، با پنجره Command Prompt از شما استقبال می شود. این برنامه به طور خودکار GPU RTX شما را شناسایی می کند و VRAM را برای عملکرد بهینه اختصاص می دهد.

مرحله 5: پس از اتمام، کلیدهای ctrl + کلیک چپ روی پیوند داخل پنجره Command Prompt را فشار دهید تا رابط اصلی باز شود.

3. پس از انجام CtrlLeft روی پیوند داخل پنجره Command Prompt کلیک کنید تا رابط اصلی باز شود. با RTX چت کنید3. پس از انجام CtrlLeft روی پیوند داخل پنجره Command Prompt کلیک کنید تا رابط اصلی باز شود. با RTX چت کنید

پس از اتمام، می توانید مدل داده های هوش مصنوعی مورد نظر خود را انتخاب کنید، یعنی Llama یا Mistral. بسته به سوالات شما، پاسخ ها از مدلی به مدل دیگر متفاوت خواهد بود.

نحوه استفاده از چت با RTX در رایانه شخصی

اکنون که Chat with RTX را با موفقیت بر روی رایانه شخصی ویندوزی خود نصب کرده اید، زمان آن رسیده است که آن را برای چرخش خارج کنید. در اینجا چند نمونه از کارهایی وجود دارد که می توانید با استفاده از Chat with RTX انجام دهید.

1. با هوش مصنوعی هوشمند چت کنید

مانند بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی، می توانید از Chat with RTX برای چت با ربات چت هوش مصنوعی محلی خود استفاده کنید. مدل AI مورد نظر خود را انتخاب کنید و Dataset را روی ‘AI model default' قرار دهید.

4. به سادگی مدل هوش مصنوعی مورد نظر خود را انتخاب کنید و Dataset را روی چت پیش فرض مدل AI با RTX تنظیم کنید.4. به سادگی مدل هوش مصنوعی مورد نظر خود را انتخاب کنید و Dataset را روی چت پیش فرض مدل AI با RTX تنظیم کنید.

اکنون سوالات خود را تایپ کنید و چت ربات هوش مصنوعی NVIDIA به بهترین توانایی های خود پاسخ خواهد داد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه مخفی کردن فایل ها و پوشه ها در ویندوز 11
5. اکنون فقط می توانید پرس و جوهای خود را تایپ کنید و چت ربات هوش مصنوعی NVIDIA به بهترین توانایی های خود پاسخ خواهد داد. چت با RTX5. اکنون فقط می توانید پرس و جوهای خود را تایپ کنید و چت ربات هوش مصنوعی NVIDIA به بهترین توانایی های خود پاسخ خواهد داد. چت با RTX

با این حال، شایان ذکر است که از آنجایی که Chat with RTX به صورت محلی کار می کند، نمی تواند پاسخ های هوشمندانه ای مانند Gemini یا ChatGPT که به اینترنت دسترسی دارند ارائه دهد.

2. یادداشت های خود را تجزیه و تحلیل کنید

برای اکثر مردم، بهترین راه برای استفاده از چت با RTX تجزیه و تحلیل اسناد آنهاست. یک مشکل بزرگ با ابزارهای هوش مصنوعی مبتنی بر سرور این است که باید داده های محرمانه خود را روی سرورهای آنها آپلود کنید. از طرف دیگر، برای چت با RTX، می‌توانید آن را به مجموعه داده خود مشخص کنید و سپس به تمام سؤالات مرتبط شما پاسخ می‌دهد. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: به بخش Dataset رفته و منبع را به عنوان “Folder Path” تنظیم کنید. سپس، مسیر پوشه‌ای را که شامل تمام فایل‌هایی است که می‌خواهید ابزار هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل کند، مرور کنید.

توجه داشته باشید: چت با RTX از فرمت های مختلف از جمله متن، PDF، DOC/DOCX و XML پشتیبانی می کند.

6. به قسمت Dataset رفته و منبع را به عنوان Folder Path تنظیم کنید. سپس مسیر پوشه انتخابی خود را مرور کنید که حاوی تمام فایل‌هایی است که می‌خواهید ابزار هوش مصنوعی چت را با RTX تجزیه و تحلیل کند.6. به قسمت Dataset رفته و منبع را به عنوان Folder Path تنظیم کنید. سپس مسیر پوشه انتخابی خود را مرور کنید که حاوی تمام فایل‌هایی است که می‌خواهید ابزار هوش مصنوعی چت را با RTX تجزیه و تحلیل کند.

گام 2: پس از بارگیری مجموعه داده، درخواست های خود را در پنجره چت وارد کنید. بر اساس داده های ارائه شده، ابزار هوش مصنوعی پاسخ هایی را در اختیار شما قرار می دهد.

7. هنگامی که مجموعه داده بارگیری شد، می توانید درخواست های خود را در پنجره چت وارد کنید Chat with RTX7. هنگامی که مجموعه داده بارگیری شد، می توانید درخواست های خود را در پنجره چت وارد کنید Chat with RTX

3. فید ویدیوهای یوتیوب

روش دیگر استفاده از چت با RTX آنالیز ویدیوهای یوتیوب است. اگر به سرعت به چیزی از یک فایل ویدیویی نیاز دارید، لازم نیست برای یافتن پاسخ سؤالات خود در جدول زمانی جستجو کنید. در عوض، از چت با RTX برای همین کار استفاده کنید.

مرحله 1: در بخش Dataset، منبع را به عنوان “URL YouTube” انتخاب کنید. سپس، URL ویدیوی YouTube را که می‌خواهید در آن جستجو کنید، جای‌گذاری کنید. در نهایت روی دکمه «دانلود رونوشت‌ها» در کنار آن کلیک کنید.

8. در قسمت Dataset منبع را به عنوان URL YouTube انتخاب کنید. سپس URL ویدیوی YouTube را که می‌خواهید در آن جستجو کنید، جای‌گذاری کنید. در نهایت بر روی Download Transcripts bu کلیک کنید8. در قسمت Dataset منبع را به عنوان URL YouTube انتخاب کنید. سپس URL ویدیوی YouTube را که می‌خواهید در آن جستجو کنید، جای‌گذاری کنید. در نهایت بر روی گزینه Download Transcripts bu کلیک کنید

گام 2: با بارگیری مجموعه داده، درخواست ها یا درخواست های خود را در پنجره چت تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

9. با بارگذاری مجموعه داده، به سادگی سؤالات یا درخواست های خود را در پنجره چت تایپ کنید. و سپس Enter Chat با RTX را فشار دهید9. با بارگذاری مجموعه داده، به سادگی سؤالات یا درخواست های خود را در پنجره چت تایپ کنید. و سپس Enter Chat با RTX را فشار دهید

و بس. هوش مصنوعی بر اساس پیوند ویدیویی YouTube که به اشتراک گذاشته اید پاسخ می دهد. گفتنی است، شایان ذکر است که Chat with RTX اساساً از فایل Captions Closed (CC) برای همین کار استفاده می کند. به این ترتیب، پاسخ به سؤالات شما تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا یک فایل CC مناسب برای ویدیو وجود دارد یا اینکه YouTube به تنهایی یک فایل را ایجاد کرده است.

از هوش مصنوعی روی دستگاه خود لذت ببرید

با نصب و اجرای Chat with RTX بر روی رایانه شخصی ویندوزی شما، همه چیز آماده است تا امکانات گسترده ای را که هوش مصنوعی روی دستگاه ارائه می دهد کشف کنید. چه برای ، یادگیری یا مکالمه معمولی، چت با RTX برای نیازهای شما آماده است. می‌توانید از آن برای خلاصه‌سازی اسناد طولانی، ایده‌های خلاقانه، ترجمه زبان‌ها یا یک مکالمه فکری استفاده کنید.

بنابراین، ادامه دهید، به آن ضربه بزنید و از مزایای هوش مصنوعی بدون قربانی کردن حریم خصوصی خود لذت ببرید.

امیدواریم از این مقاله نحوه دانلود و استفاده از NVIDIA Chat با RTX در ویندوز مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را مجله 8pic همراهی کنید

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *