نحوه تعمیر کنترل از راه دور Fire TV که کار نمی کند

زمان مطالعه: 8 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه تعمیر کنترل از راه دور Fire TV که کار نمی کند همراه ما باشید

سیستم عامل Amazon Fire TV یکی از محبوب ترین پلتفرم های سرگرمی AV در جهان است. می‌توانید Fire TV را در تعدادی دستگاه از جمله Fire TV، سری Fire TV Stick و Fire TV Cube بیابید. جدای از استفاده از دستورات صوتی الکسا، راه اصلی تعامل شما با سیستم عامل Fire TV کنترل از راه دور Fire TV است – چه یکی از کنترل‌های نسل قدیمی یا جدیدتر از راه دور صوتی الکسا. بنابراین، اگر کنترل از راه دور Fire TV شما از کار بیفتد، چه کار می کنید؟

اولین تمایل شما ممکن است خرید یک کنترل از راه دور جدید (یا پرتاب یک کنترل از پنجره به بیرون باشد)، اما قبل از اینکه شروع به خرج کردن پول نقدی که به سختی به دست آورده اید، کمی وقت بگذاریم و عیب یابی کنیم.

هر مشکلی که با کنترل از راه دور Fire TV خود دارید، به احتمال زیاد تنها نیستید. به همین دلیل است که ما این لیست از رایج ترین مشکلات Fire TV را که کاربران در سراسر جهان تجربه کرده اند، گردآوری کرده ایم. همچنین به شما خواهیم گفت که برای رفع آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

ریموت صوتی الکسا آمازون.

از حالت عیب یابی استفاده کنید

قبل از اینکه وارد بحث عیب یابی و تعمیر شویم، می خواهیم توجه را به این واقعیت جلب کنیم که اکثر ریموت های Fire TV در واقع حالت عیب یابی دارند. این چیز جالبی نیست، اما اگر با فشار دادن دکمه آبی الکسا، LED کوچک بالای کنترل از راه دور چشمک بزند، ریموت شما می تواند عیب یابی کند.

با ما تا الان؟ اکنون برای دسترسی به حالت عیب یابی باید چه کاری انجام دهید:

مرحله 1: را فشار دهید باز پیچی و درست دکمه های ناوبری را به طور همزمان فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

گام 2: را فشار دهید منو دکمه. چراغ LED بالای کنترل باید سبز روشن شود و به شما اطلاع دهد که وارد حالت عیب یابی شده اید.

مرحله 3: هر دکمه ای را روی کنترل از راه دور فشار دهید، چراغ LED رنگ های مختلف را روشن می کند تا نشان دهد که چه نوع مشکلی ممکن است ریموت شما داشته باشد. ما همچنین هر کد رنگ/چشمک را در زیر فهرست کرده ایم:

 • قرمز (آهسته چشمک زن): کم است
 • قرمز (چشمک زدن سریع: یک نشانه خطای کلی
 • نارنجی: کنترل از راه دور Fire TV شما با دستگاه Fire TV جفت نشده است
 • سفید: دستگاه Fire TV شما ممکن است خاموش باشد
 • آبی: مشکلی وجود ندارد

مرحله 4: برای خروج از حالت عیب یابی، دکمه را فشار داده و نگه دارید پخش توقف و بالا دکمه های ناوبری را به طور همزمان فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

مرحله 5: را فشار دهید منو دکمه غیرفعال کردن حالت عیب یابی سپس باتری های ریموت را بردارید و دوباره داخل آن قرار دهید.

دستگاه Fire TV خود را بازنشانی کنید

یکی از راه حل های ما برای اکثر عیب یابی و تعمیرات دستگاه، تنظیم مجدد دستگاه شما است. از این گذشته، هیچ چیز مانند وادار کردن دستگاه های جانبی AV خود به خنک شدن و فکر کردن به کارهایی که انجام داده اند، کار را انجام نمی دهد.

برای اکثر دستگاه‌های Fire TV، می‌توانید فقط با جدا کردن آنها از برق و وصل مجدد آنها پس از چند ثانیه آنها را راه‌اندازی مجدد کنید. یا، می‌توانید این کار را از منوی Fire TV خود انجام دهید.

مرحله 1: رفتن به تنظیمات در دستگاه Fire TV شما.

گام 2: انتخاب کنید تلویزیون آتش من گزینه و سپس انتخاب کنید راه اندازی مجدد.

سه کنترل از راه دور آمازون Fire TV در یک دست در مقابل تلویزیون نگه داشته شده است.

نحوه ریست کردن اکثر ریموت های Fire TV

این باید برای Alexa Voice Remote Pro، نسل سوم کنترل Fire TV و نسل دوم Alexa Voice Remote Lite کار کند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه ریست کردن Apple AirPods و AirPods Pro

مرحله 1: اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه Fire TV و ورودی HDMI تلویزیون را از برق جدا کنید، سپس 60 ثانیه صبر کنید. اگر از مجهز به Fire TV استفاده می‌کنید، کافی است آن را از پریز برقی که به آن متصل است جدا کنید.

گام 2: کنترل از راه دور Fire TV خود را بگیرید. را فشار دهید ترک کرد دکمه ناوبری، منو دکمه، و بازگشت را به طور همزمان فشار دهید و به مدت 12 ثانیه نگه دارید.

مرحله 3: دکمه ها را رها کنید، سپس 5 ثانیه صبر کنید. حالا باتری ها را از ریموت خود خارج کنید.

مرحله 4: دستگاه Fire TV خود را دوباره به برق وصل کنید و منتظر بمانید تا صفحه ای را ببینید که نشان می دهد کنترل از راه دور قابل شناسایی نیست. اکنون باتری ها را دوباره در کنترل از راه دور خود قرار دهید.

مرحله 5: را فشار دهید صفحه اصلی دکمه. اگر نشانگر LED آبی چشمک بزند، کنترل از راه دور شما با موفقیت با دستگاه Fire TV شما جفت شده است. اگر جفت نشد، آن را فشار داده و نگه دارید صفحه اصلی دکمه به مدت 10 ثانیه

کنترل از راه دور Amazon Fire TV Basic Edition.

تنظیم مجدد نسخه اصلی از راه دور

مرحله 1: را فشار داده و نگه دارید صفحه اصلی دکمه. در حالی که نگه دارید، دکمه را فشار دهید منو سه بار دکمه

گام 2: رها کن صفحه اصلی دکمه. سپس دکمه را فشار دهید منو نه بار دکمه

مرحله 3: باتری ها را از ریموت خارج کنید. اکنون، دستگاه Fire TV خود را از برق و HDMI جدا کنید، سپس 60 ثانیه صبر کنید.

مرحله 4: باتری ها را دوباره در کنترل از راه دور خود قرار دهید، سپس دستگاه Fire TV خود را دوباره وصل کنید. وقتی صفحه اصلی ظاهر شد، آن را فشار داده و نگه دارید صفحه اصلی دکمه به مدت 40 ثانیه

مرحله 5: پس از حدود 60 ثانیه، کنترل از راه دور شما باید جفت شود.

نسل اول کنترل از راه دور Alexa Voice.

تنظیم مجدد کنترل صوتی Alexa (نسل اول)

مرحله 1: دستگاه Fire TV خود را از برق و HDMI جدا کنید، سپس 60 ثانیه صبر کنید.

گام 2: را فشار دهید ترک کرد دکمه ناوبری و منو را به طور همزمان فشار دهید و آنها را به مدت 12 ثانیه نگه دارید.

مرحله 3: دکمه ها را رها کنید و 5 ثانیه صبر کنید.

مرحله 4: باتری ها را از کنترل از راه دور خارج کنید، سپس دستگاه Fire TV خود را دوباره وصل کنید و منتظر بمانید تا صفحه ای که نشان می دهد کنترل از راه دور شناسایی نمی شود.

مرحله 5: باتری ها را دوباره در کنترل از راه دور خود قرار دهید، سپس دکمه را فشار دهید صفحه اصلی دکمه.

مرحله 6: اگر کنترل از راه دور شما هنوز جفت نشده است، آن را فشار داده و نگه دارید صفحه اصلی دکمه به مدت 10 ثانیه

کنترل از راه دور Amazon Fire TV روی مبل نشسته است.

باتری ها را تعویض کنید

هیچ چیز مانند چند باتری در حال مرگ فریاد “بدرفتاری از راه دور” نمی دهد. همانطور که در بخش حالت عیب یابی اشاره کردیم، اگر LED کنترل تلویزیون Fire شما به آرامی به رنگ قرمز چشمک می زند، به این معنی است که باتری ها رو به اتمام است.

و اگرچه این ممکن است واضح به نظر برسد، مطمئن شوید که باتری ها را به درستی نصب کرده اید. هنگامی که باتری ها به درستی قرار نمی گیرند، ممکن است به نظر برسد که باتری ها خوب به نظر می رسند، بنابراین یک یا دو ثانیه اضافی را برای بررسی مجدد صرف کنید.

Amazon Fire TV Stick Lite

بلوتوث و تداخل

برخلاف ریموت‌های IR سنتی، یک کنترل از راه دور Fire TV یک دست دادن بلوتوث بین کنترل‌کننده و دستگاه میزبان ایجاد می‌کند. این جفت شدن بلوتوث A-to-B باید تا 30 فوت خوب باشد، اما ممکن است همیشه اینطور نباشد. اغلب اوقات، دیوارها، کف ها، سقف ها، وسایل کوچک و سایر دستگاه های متصل به بلوتوث و وای فای می توانند تداخل ایجاد کنند.

اگر کنترل از راه دور Fire TV شما اتصال به دستگاه پخش جریانی Fire TV یا تلویزیون هوشمند را قطع کرده است، نگاهی به فضای سرگرمی خود بیندازید. اگر دستگاه‌هایی وجود دارد که می‌توانید بدون به هم زدن پیکربندی AV روزمره خود، مکان خود را جابه‌جا کنید، سعی کنید یک یا چند دستگاه را به مکان جدیدی منتقل کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  چگونه سطح باتری AirPods خود را بررسی کنیم

همچنین می توانید اضافه کردن a را امتحان کنید افزایش دهنده تلویزیون آتش به تنظیمات AV شما. گاهی اوقات هنگامی که یک دستگاه پخش جریانی Fire TV پشت تلویزیون شما پنهان می شود (مانند اکثر دستگاه های Fire TV Stick)، ممکن است کنترل از راه دور برای اتصال صحیح مشکل داشته باشد.

به دنبال آسیب باشید

بدون اطلاع شما، کنترل از راه دور Fire TV شما ممکن است از نظر فیزیکی آسیب ببیند. چند بار انداختن آن احتمالاً کار زیادی نمی‌کند، اما اگر کنترلر شما مستعد سقوط است و کف‌های سختی دارید، این احتمال وجود دارد که ضربه‌های زیادی گرفته باشد.

آسیب زیبایی به یک بخش از کنترل از راه دور نیز می‌تواند دلیل مشکلاتی باشد که در همان ناحیه وجود ندارد.

استیک و ریموت تلویزیون آمازون فایر روی میز اتاق نشیمن می نشیند.

از سازگاری اطمینان حاصل کنید

خواه کنترل از راه دور شما غیر قابل تعمیر آسیب ببیند یا گم شده باشد، ممکن است زمانی فرا برسد که نیاز به خرید یک کنترل از راه دور Fire TV جدید داشته باشید. و اگر مدل نادرستی را برای دستگاه Fire TV که کار می کنید خریداری کرده اید، کنترل از راه دور کار نمی کند.

اگر مطمئن نیستید که کدام نسخه از Fire TV Stick را دارید، می توانید برای بررسی به حساب آمازون خود وارد شوید. برای انجام این کار، به حساب آمازون خود بروید محتوا و دستگاه های خود را مدیریت کنید داشبورد. همه و همه دستگاه‌های Fire TV ثبت‌شده (از جمله تلویزیون‌های هوشمند آمازون، و تلویزیون‌های هوشمند مجهز به Fire TV از برندهایی مانند توشیبا و اینسیگنیا) در زیر نشان داده می‌شوند. همه دستگاه ها.

یک Alexa Voice Remote Pro جدید با دستگاه های Fire TV زیر سازگار است:

 • (نسل سوم)
 • مکعب تلویزیون آتش (نسل دوم)
 • مکعب تلویزیون آتش (نسل اول)
 • Fire TV Stick 4K Max (نسل دوم)
 • Fire TV Stick 4K Max (نسل اول)
 • Fire TV Stick 4K (نسل دوم)
 • Fire TV Stick 4K (نسل اول)
 • Fire TV Stick (نسل سوم)
 • Fire TV Stick (نسل دوم)
 • Fire TV Stick Lite
 • Fire TV (نسل سوم، طرح آویز)
 • سری Fire TV Omni QLED
 • Fire TV Omni Series
 • Fire TV سری 4
 • Fire TV سری 2
 • تلویزیون توشیبا هوشمند 4K UHD – Fire TV
 • تلویزیون Toshiba Smart HD 1080p – Fire TV
 • Toshiba Smart 4K UHD با Dolby Vision – Fire TV
 • تلویزیون Insignia Smart 4K UHD – Fire TV
 • Insignia Class F20 Series Smart HD 720p – Fire TV

یک کنترل از راه دور صوتی الکسا (نسل سوم) با دستگاه های زیر سازگار است:

یک Alexa Voice Remote Enhanced جدید با دستگاه های زیر سازگار است:

نرم افزار را به روز کنید

آخرین اما مطمئنا نه کم اهمیت، همیشه ایده خوبی است که مطمئن شوید نرم افزار محصول Fire TV شما به روز است. در حالی که آخرین وصله سیستم عامل Fire TV ممکن است شامل اصلاحات کنترلر نباشد، ممکن است شامل ارتقاء فناوری بلوتوث یا سایر عناصر مهندسی باشد که می تواند بر اتصال بین کنترل از راه دور Fire TV و دستگاه میزبان آن تأثیر بگذارد.

برای بررسی به‌روزرسانی نرم‌افزار در Fire TV خود، به این آدرس بروید تنظیمات > تلویزیون آتش من یا دستگاه و نرم افزار. سپس، انتخاب کنید در باره > به روز رسانی سیستم را بررسی کنید.

با استفاده از برنامه Fire TV

در صورتی که کنترل از راه دور شما کاملاً در حالت فریتز قرار دارد، یا فقط می خواهید راه دومی برای کنترل دستگاه Fire TV خود داشته باشید، همیشه می توانید برنامه Fire TV (برای دستگاه های آی او اس و Android) را برای تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود دانلود کنید.

تا زمانی که دستگاه تلفن همراه خود را به همان Wi-Fi دستگاه Fire TV خود متصل می کنید، برنامه Fire TV می تواند به عنوان یک کنترل از راه دور جایگزین برای Fire TV Stick، Fire TV Cube یا تلویزیون هوشمند مجهز به Fire TV شما عمل کند.

امیدواریم از این مقاله نحوه تعمیر کنترل از راه دور Fire TV که کار نمی کند مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات ، ما را در مجله 8pic همراهی کنید . همچنین سایت هشت پیک فضای رایگان برای آپلود عکس و آپلود فایل را در بخش آپلود سنتر برای شما مهیا کرده است و آماده ی میزبانی از فایلهای شماست . در بخش مجله نیز میتوانید همواره از به روزترین مقالات هشت پیک استفاده کنید

 

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://8pic.ir/mag/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1-%da%a9%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b1-fire-tv-%da%a9%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d9%86%d9%85%db%8c/
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *