آموزش کیوبیس فصل سیزدهم بخش چهارم : افکتهای صوتی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افکتهای Send

افکتهای Send از طریق شیارهای نوع Fx channel اجرا و مدیریت می شوند . این شیارها نوع خاصی از شیارها در محیط برنامه Cubase می باشند که هر کدام هشت شکاف برای درج افکتهای Insert دارند . مسیر سیگنالهای صدا در این شیارها به شرح زیر است :

  • با هدایت یک افکت Send از شیار صوتی به یک شیار Fx channel ، صدا از درون افکت Send عبور کرده و به داخل شیار Fx channel می رسد . هر شیار صوتی هشت شکاف Send دارد که می توانید آنها را به کانالهای گوناگون Fx  ارسال نمایید . از طریق دستکاری شدت صدای افکت  Send می توانید مقدار سیگنال ارسالی به هر کانال Fx را کنترل نمایید .
  • اگر همزمان چند افکت را به یک Fx channel اضافه نمایید ، سیگنال صدا از درون افکتها به روش زنجیری از بالا به پایین عبور می کند . هر شیار Fx channel یک فرعی اتوماسیون دارد که توسط آن می توانید پارامترهای گوناگون افکتها را بروش خودکار تنظیم نمایید .

 

افزودن یک شیار Fx channel

  1. در ناحیه خالی از ناحیه تنظیمات یکی از شیارها کلیک راست نموده و گزینه Add fx channel track را انتخاب نموده یا به ترتیب Project → add track → channel درنوار منو را کلیک کنید .
  2. در فیلد Confiuration تعداد کانالهای موردنظر برای این شیار را انتخاب نمایید بهتر است گزینه Stereo را انتخاب نمایید . دکمه  ok  را کلیک کنید .
  3. به این ترتیب یک شیار جدید از نوع Fx channel در پروژه ایجاد می شود .

 

افزودن و تنظیم نمودن افکتها

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  آموزش فارسی میکس حرفه ای- بخش شانزدهم

برای افزودن یا تغییر تنظیمات افکتها در شیار Fx channel می توانید از ناحیه کاوشگر یا پنجره تنظیمات fx  استفاده نمایید .

  1. شیار Fx channel را انتخاب و فعال نمایید . ابتدا کنترل نمایید که برای این شیار خروجی مناسب را تنظیم نمده باشید .
  2. دکمه با برچسب e در ناحیه تنظیمات شیار را کلیک کنید .
  3. پنجره ای با عنوان Vst fx channel settings باز می شود در این پنجره هشت شکاف دارید که می توانید در هر کدام یک افکت Insert را درج و تنظیم نمایید .

 

 

” ادامه دارد “

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *