9 راه برای رفع لود نشدن برخی وب سایت ها در مک

زمان مطالعه: 8 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی 9 راه برای رفع لود نشدن برخی وب سایت ها در مک همراه ما باشید

پس از اذیت کردن آیفون ها و آیپدها، مشکل لود نشدن برخی وب سایت ها، مک بوک را نیز فرا گرفته است. کاربران مک چه سافاری و چه گوگل کروم قدیمی شما، بار سنگین مسدود شدن وب سایت ها را متحمل شده اند. هر چند نگران نباشید؛ هنگامی که مک شما این وب سایت ها را بارگیری نمی کند، راه حل های ساده ای وجود دارد.

 

 

از نیازهای مهم مرتبط با کار گرفته تا الزامات سرگرمی، هر دو توسط وب سایت های متعدد در مک شما برآورده می شوند. به عنوان مثال، در GuidingTech، ما به وردپرس سوگند یاد می کنیم. البته ما به یک طومار عالی X برای مقداری چای در بین کار نیاز داریم. تصور کنید بارگذاری این وب سایت ها در مک شما متوقف شود. کابوس، نه؟ فقط بخوانید تا یاد بگیرید چگونه می توانید این موارد را حل کنید.

1. مک خود را ریستارت کنید

آیا مشکلی با مک شما وجود دارد؟ جستجوی راه حل را با یک راه اندازی مجدد ساده شروع کنید. اگر Google Chrome یا Safari صفحات را در Mac شما بارگیری نمی‌کند، دستگاه را مجددا راه‌اندازی کنید و ببینید آیا وضعیت تغییر می‌کند یا خیر. راه اندازی مجدد به عملکرد و پایداری مک شما کمک می کند. برای راه اندازی مجدد، لوگوی اپل را در گوشه بالا سمت چپ فشار دهید و Restart را انتخاب کنید.

مک خود را مجددا راه اندازی کنیدمک خود را مجددا راه اندازی کنید

2. macOS را به روز کنید

یک مک به روز شده یک مک بدون اشکال است. به روز رسانی به دستیابی به یک هدف دوگانه کمک می کند. یکی حذف باگ های نرم افزاری است. دو، برای به روز رسانی امنیت. اگر مک شما وب‌سایت‌های خاصی را بارگیری نمی‌کند، ببینید آیا مک شما به‌روزرسانی شده است یا خیر. برای بسیاری از کاربران، به روز رسانی به بارگیری وب سایت ها در مک آنها کمک کرد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

مرحله 1: تنظیمات سیستم را در مک خود باز کنید. سپس، به General > Software Update بروید.

به روز رسانی نرم افزار عمومیبه روز رسانی نرم افزار عمومی

گام 2: اگر به‌روزرسانی در انتظار است، روی Update Now کلیک کنید.

نرم افزار مک را به روز کنیدنرم افزار مک را به روز کنید

3. شبکه های مختلف را امتحان کنید

آیا اینترنت شما مشکلی دارد؟ وقتی مک شما وب‌سایت‌ها را بارگیری نمی‌کند، ممکن است به دلیل اتصال اینترنت ناپایدار یا ضعیف باشد. اگر شبکه خاصی مشکل ایجاد می کند، توصیه می کنیم شبکه دیگری را امتحان کنید. در غیر این صورت، سرعت اینترنت خود را بررسی کنید. اگر به اندازه کافی خوب نیست، با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید.

4. شبکه را فراموش کرده و دوباره وصل شوید

فراموش کردن یک شبکه مانع از اتصال خودکار دستگاه شما به آن شبکه خاص می شود. وقتی در مورد یک شبکه آشفتگی وجود دارد، سعی کنید آن شبکه را فراموش کنید. پس از اتمام، دوباره به شبکه دلخواه خود وصل شوید. این به طور بالقوه می تواند مک شما را از مسدود کردن وب سایت ها باز دارد. در اینجا نحوه فراموش کردن شبکه در مک خود آورده شده است.

مرحله 1: تنظیمات سیستم را در مک خود باز کنید. به Wi-Fi بروید > Details of Wi-Fi که به آن متصل هستید را انتخاب کنید.

روی تنظیمات Wi Fi ضربه بزنیدروی تنظیمات Wi Fi ضربه بزنید

گام 2: برای فراموش کردن شبکه، روی Forget This Network ضربه بزنید.

فراموش کردن این شبکه را انتخاب کنیدفراموش کردن این شبکه را انتخاب کنید

مرحله 3: اکنون به تب Wi-Fi بروید، شبکه خاص را جستجو کنید و رمز عبور را برای اتصال مجدد وارد کنید.

توجه داشته باشید که این امر به کاربران اینترنتی کمک کرده است تا از شر Google Chrome و Safari خلاص شوند که وب‌سایت‌های خاصی را در مک خود بارگذاری نمی‌کنند.

5. فایل Plist را برای سافاری حذف کنید

فایل‌های فهرست یا فهرست دارایی در مک به شما امکان می‌دهند تنظیمات برگزیده را ذخیره کنید. این فایل ها تجربه کاربری سریع تری را ارائه می دهند. با این حال، اگر آنها انباشته شوند، می تواند یک شکست باشد. چگونه؟ خوب، تجمع این فایل‌های plist می‌تواند سرعت یک برنامه را کاهش دهد. بنابراین، اگر سافاری شما صفحات خاصی را بارگیری نمی کند، توصیه می کنیم فایل های plist را برای برنامه Safari پاک کنید.

برای پاک کردن فایل های plist برای Safari در مک می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: Finder را باز کنید و در نوار منو روی Go ضربه بزنید.

گام 2: اکنون کلید Option را روی صفحه کلید خود فشار داده و نگه دارید. کتابخانه را در منوی کشویی مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

کتابخانه مککتابخانه مک

مرحله 3: در لیست برنامه ها، اسکرول کنید و روی Safari ضربه بزنید.

روی Safari ضربه بزنیدروی Safari ضربه بزنید

مرحله 3: مشخص کنید آیا مک شما فایلی به نام «com.اپل.Safari.plist» دارد یا خیر. اگر بله، فایل را حذف کنید.

6. کش را برای کروم پاک کنید

اگر کروم شما صفحات یا وب‌سایت‌های خاصی را بارگیری نمی‌کند، زمان آن رسیده است که حافظه پنهان برنامه را پاک کنید. کش برخی از اطلاعات را ذخیره می کند و به صفحات اجازه می دهد سریعتر بارگذاری شوند. با این حال، افزایش بیش از حد حافظه پنهان بارگذاری صفحات وب را کند می کند.

بنابراین، اگر در بارگیری وب‌سایت‌ها در مک خود مشکل دارید، پاک کردن کش کروم ممکن است به شما کمک کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: یک برگه در Google Chrome باز کنید. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست > تنظیمات ضربه بزنید.

تنظیمات گوگل کرومتنظیمات گوگل کروم

گام 2: حریم خصوصی و امنیت در سمت چپ > پاک کردن داده‌های مرور را در سمت راست انتخاب کنید.

تاریخچه مرور را پاک کنیدتاریخچه مرور را پاک کنید

مرحله 3: در پاپ آپی که ظاهر می شود، همه زمان ها را در محدوده زمانی انتخاب کنید. علاوه بر این، کادر «تصاویر و فایل‌های ذخیره‌شده» را علامت بزنید و پاک کردن داده‌ها را انتخاب کنید.

فایل های تصاویر ذخیره شده در حافظه پنهانفایل های تصاویر ذخیره شده در حافظه پنهان

مراحل ذکر شده در بالا باید داده ها یا تصاویر ذخیره شده توسط Google Chrome را پاک کنند.

7. گوگل کروم را دوباره نصب کنید

این اصلاح برای کاربرانی است که مک آنها صفحاتی را در سافاری یا سایر صفحات وب بارگیری می کند اما نمی تواند آن وب سایت ها را در Google Chrome بارگیری کند. پیشنهاد می کنیم برنامه Google Chrome را در مک خود حذف نصب و دوباره نصب کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: Finder را در مک خود باز کنید و به Applications بروید. به پایین اسکرول کنید و روی Google Chrome کلیک راست کنید.

Applications Finder MacApplications Finder Mac

گام 2: در پنجره پاپ آپ، Move to Bin را انتخاب کنید.

به Bin حرکت کنیدبه Bin حرکت کنید

مرحله 3: اکنون Google Chrome را با استفاده از دکمه زیر دوباره نصب کنید.

8. Limit IP Address Tracking را خاموش کنید

در حالی که این مفهوم لاتین و یونانی به نظر می رسد، محدود کردن ردیابی آدرس IP آدرس IP شما را پنهان می کند. به عبارت ساده، این ویژگی از شما در برابر ردیابی آنلاین محافظت می کند. در حالی که از منظر حفظ حریم خصوصی مفید است، این ویژگی سرعت مرور را محدود می کند.

بنابراین، اگر مک شما وب‌سایت‌ها را بارگیری نمی‌کند، ویژگی ردیابی آدرس IP محدود را خاموش کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

مرحله 1: تنظیمات سیستم را باز کنید. به Network > Wi-Fi بروید.

به شبکه برویدبه شبکه بروید

گام 2: در زیر Wi-Fi، جزئیات را انتخاب کنید.

جزئیات WiFi را انتخاب کنیدجزئیات WiFi را انتخاب کنید

مرحله 3: در پنجره بازشو، کلید “محدود کردن ردیابی آدرس IP” را غیرفعال کنید.

تیک Limit IP address tracking را برداریدتیک Limit IP address tracking را بردارید

توجه داشته باشید: در حالی که این اصلاح می تواند به شما کمک کند صفحات وب را سریعتر بارگیری کنید، ما این را به عنوان یک اقدام دائمی توصیه نمی کنیم. می تواند به عنوان یک راه حل موقت برای مشکل موجود عمل کند. با این حال، در دراز مدت، می توانید آدرس IP خود را در معرض ردیابی قرار دهید. بنابراین، تنها در صورتی از این مورد استفاده کنید که نیاز مبرمی به بارگذاری صفحات دارید. در غیر این صورت، راه حل های دیگر را امتحان کنید.

9. سرور DNS را تغییر دهید

تغییر سرور DNS یک راه حل عالی برای مشکل بارگیری نشدن وب سایت ها در مک برای چندین کاربر است. در اینجا نحوه تغییر DNS در مک خود آورده شده است.

مرحله 1: تنظیمات سیستم را باز کنید. به Network > Wi-Fi بروید.

به شبکه برویدبه شبکه بروید

گام 2: در زیر Wi-Fi، جزئیات را انتخاب کنید.

جزئیات WiFi را انتخاب کنیدجزئیات WiFi را انتخاب کنید

مرحله 3: در پنجره پاپ آپ، DNS را در قسمت سمت چپ انتخاب کنید. سپس، روی علامت مثبت ضربه بزنید. 1.1.1.1 را به عنوان DNS خود بسازید.

توجه داشته باشید: 1.1.1.1 CloudFlare DNS است. در دسترس عموم، ایمن و سریع است.

سرور DNS را تغییر دهیدسرور DNS را تغییر دهید

Fast Not Furious

آیا عصبانی هستید زیرا مک شما وب سایت های خاصی را بارگیری نمی کند؟ راه حل های ما را دنبال کنید تا یک تجربه وب روان داشته باشید. فرقی نمی‌کند Safari تیم باشید یا Chrome، همه ما به X برای چای یا YouTube نیاز داریم تا خمیازه‌های ساعت کاری را شکست دهیم. بنابراین، امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که مک را از مسدود کردن صفحات وب مورد علاقه خود متوقف کنید.

امیدواریم از این مقاله 9 راه برای رفع نشدن برخی وب سایت ها در مک مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

5/5 - (1 امتیاز)

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/ZTTvVO
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *