ویژن پرو اپل باعث شده تا سامسونگ در مورد هدست XR خود تجدید نظر کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

از زمان معرفی، هدست اپل ویژن پرو، تا حدی به دلیل اجرای محاسبات فضایی و تجربه فیلم همهجانبه توسط این شرکت، در سراسر اخبار منتشر شده است. و اگرچه اپل تنها کسی نیست که دستگاه‌های واقعیت افزوده را توسعه می‌دهد، اما راه‌اندازی Vision Pro چنان تأثیری داشته است که طبق گزارش‌ها، اکنون به صفحه طراحی هدست XR خود بازگشته است.

طبق گزارش SBS Biz، هدست XR سامسونگ که در ابتدا برای عرضه در فوریه 2024 برنامه ریزی شده بود، اکنون حداقل شش ماه بعد عرضه می شود و تا اواسط سال 2024 پیش می رود. منابع نشان می‌دهند که این تاخیر عمدتاً به دلیل تأثیر هدست ویژن پرو اپل است که تغییرات قابل توجهی در طراحی، مشخصات داخلی و عملکرد ایجاد کرده است. با این حال، یکی از دلایل اصلی تاخیر، تصمیم سامسونگ برای استفاده از نمایشگرهایی با وضوح بالاتر در مقایسه با هدست های اپل است.

من می‌دانم که این تصمیم با توجه به مشخصات هدست واقعیت ترکیبی (MR) اپل Vision Pro، یک رقیب، گرفته شده است. ما تصمیم گرفتیم در این مورد تجدید نظر کنیم.»

همکاری با گوگل و کوالکام

اگرچه هدست سامسونگ XR هنوز محصول سامسونگ است، اما گویا گوگل از برنامه های خود برای توسعه هدست خود صرف نظر کرده و اکنون برای توسعه این نرم افزار با سامسونگ همکاری می کند. این تصمیم هدف مشترک سامسونگ و گوگل را برای قرار دادن XR به عنوان یک پلتفرم به جای ایجاد رقیب مستقیم برای هدست متا کوئست 3 یا Apple Vision Pro برجسته می کند. علاوه بر این، سامسونگ به نیروهای کوالکام پیوسته تا یک چیپست برای دستگاه آینده توسعه دهد، اگرچه جزئیات مشخصی همچنان نامشخص است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  بهترین معاملات گلکسی سامسونگ در جولای 2023

با این حال، مشابه چالش‌های تولید اپل، توسعه پلتفرمی مانند این مجموعه مشکلات خاص خود را دارد، مانند نیاز به ایجاد خطوط تولید کاملاً جدید. علاوه بر این، برخلاف اپل که قبلاً علاقه گسترده ای به هدست خود ایجاد کرده است، موفقیت سامسونگ به توانایی آن در ارائه قیمت مقرون به صرفه تر و ارائه تجربه کاربری مشابه بستگی دارد.

امتیاز بدهید
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *