هیچ کس نمی تواند جعبه تلویزیون اندروید ADT-4 گوگل را بخرد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

Amlogic S905X4 Developer Box Hero

میشال رحمان / Android Authority

TL; DR

  • گوگل در حال حاضر روی تی وی 14 مبتنی بر اندروید 14 کار می کند.
  • در حال توسعه سیستم عامل بر روی دستگاه مرجع ADT-4 خود است.
  • برخلاف تکرارهای قبلی، گوگل قصد ندارد این دستگاه را به توسعه دهندگان ارائه دهد.

یکی از اصلی‌ترین ایلی که گوگل رده‌بندی Nexus (اکنون Pixel) خود را ایجاد کرد، داشتن یک دستگاه مرجع برای توسعه و آزمایش نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید بود. اگه خواستی تست کن اندروید 14 برای مثال، در حالی که در مرحله پیش‌نمایش توسعه‌دهنده بود، روی سخت‌افزار فیزیکی، باید یک تلفن پیکسل داشته باشید. اگرچه گوگل سخت افزار خود را در حال اجرا می فروشد گوگل تی وی – که مبتنی بر سیستم عامل Android TV است – این شرکت هنگام توسعه نسخه های جدید Android TV از این سخت افزار استفاده نمی کند. در عوض، آن‌ها Android TV را بر روی ست‌تاپ باکس ADT-4 توسعه می‌دهند، دستگاهی منتشر نشده که Android Authority دریافته است که برای هیچکس خارج از Google منتشر نخواهد شد.

توسعه یک برنامه اندروید کار آسانی نیست، به خصوص زمانی که مجبور نیستید آن را به خوبی بر روی دستگاه های چندین فروشنده اجرا کنید. برای مثال، از آنجایی که فروشندگان سخت‌افزار متفاوتی وجود دارند که دستگاه‌های اندرویدی را تولید می‌کنند، برای توسعه‌دهندگان غیرممکن است که برنامه‌های خود را بر روی هر دستگاه اندرویدی که کاربرانشان ممکن است داشته باشند، آزمایش کنند. در عوض، اکثر توسعه دهندگان برنامه های خود را از طریق شبیه ساز آزمایش می کنند اندروید استودیو، در یک دستگاه مرجع توصیه شده توسط توسعه دهنده سیستم عامل، و در تعداد انگشت شماری از دستگاه های خرده فروشی که بخش خوبی از پایگاه کاربر خود را نشان می دهند.

در حالی که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های Android TV خود را بر روی آخرین نسخه Android TV از طریق ساخت‌های شبیه‌ساز ارائه‌شده توسط Google آزمایش کنند، اگر می‌خواهند هر چیزی را که شامل صفحه نمایش یا فرمت‌های صوتی پیشرفته است آزمایش کنند، باید از یک دستگاه فیزیکی استفاده کنند. برای مثال، ویژگی‌هایی مانند HDR و تغییر نرخ تازه‌سازی یکپارچه باید روی سخت‌افزاری آزمایش شوند که واقعاً از آنها پشتیبانی می‌کند. مشکل این است که بر خلاف اندروید در ‌های هوشمند، هیچ دستگاه خرده‌فروشی وجود ندارد که از آخرین نسخه Android TV پشتیبانی کند، بنابراین توسعه‌دهندگانی که باید روی سخت‌افزار فیزیکی آزمایش کنند، باید دستگاه مرجعی را که Google برای توسعه سیستم‌عامل استفاده می‌کند، انتخاب کنند. .

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  بهترین شبیه ساز Nintendo Switch برای اندروید ممکن است به عنوان Strato زنده بماند (به روز شده)

گوگل Chromecast با گوگل تی وی (HD) و Chromecast با گوگل تی وی (4K) هر دو در حال حاضر Android TV 12 را اجرا می کنند که آخرین نسخه پلتفرم نیست. آخرین نسخه Android TV، Android TV 13 است، البته آن نسخه به ظاهر بازنشسته شده است به نفع Android TV 14. Android TV 14 که در حال حاضر در مرحله بتا است، آماده است ویژگی های جدیدی مانند اعلان تماس های دریافتی، آ میانبر قابل جایگزینی مجدد، و تغییرات دیگر. اگر یک توسعه دهنده بخواهد برنامه خود را روی Android TV 14 آزمایش کند، تنها گزینه آنها استفاده از شبیه ساز است، زیرا گوگل این بار دستگاه مرجع خود را به توسعه دهندگان ارائه نمی دهد.

Android TV 14 درباره دستگاه

میشال رحمان / Android Authority

Android TV 14 مبتنی بر اندروید 14 در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا است.

گوگل اولین کیت برنامه نویس Android TV خود را در I/O 2014 رونمایی کرد. این دستگاه که ADT-1 نامیده می شود، پیش از دریافت به روز رسانی اندروید 5.0 آب نبات چوبی، نسخه آزمایشی اندروید 4.4 کیت کت را اجرا کرد. جانشین آن، ADT-2، در I/O 2018 با Android TV 9 راه اندازی شد. این دستگاه توسط ADT-3 در دسامبر 2019 همراه با اعلام اندروید تی وی 10. ADT-3 به دریافت به‌روزرسانی‌ها از جمله یکی از Android TV 13 ادامه داد، اما دستگاه دریافت کرد متوقف شد در دسامبر 2022 9to5Google اولین بار در همان ماه وجود ADT-4 را گزارش کرد، اما Android Authority شواهدی دیده است که نشان می دهد دستگاه به توسعه دهندگان فروخته نخواهد شد.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  تصویر زمینه چهارشنبه: تصاویر پس زمینه اندروید 2023-07-12
دستگاه های Google ADT

میشال رحمان / Android Authority

در بوت کمپ سالانه شریک Android TV گوگل، این شرکت به شرکای Android TV خود اطلاع داد که دستگاه توسعه ADT-4 آن فقط برای استفاده گوگل است. یک اسلاید در کنفرانس نشان داده شده و توسط آن مشاهده شده است Android Authority بیان می کند که اگرچه گوگل از ADT-4 برای توسعه Android TV 14 استفاده می کند، اما این دستگاه را به صورت خارجی ارائه نخواهد کرد.

حتی شرکای Android TV گوگل نیز نمی‌توانند یکی از آن‌ها را دریافت کنند، اما این نباید برای آنها مشکل بزرگی باشد زیرا ADT-4 بر اساس دستگاه مرجع SoC S905X4 Amlogic است. شرکت‌هایی که در Amlogic مخاطبین دارند می‌توانند مستقیماً از شرکت استفاده کنند، در حالی که دیگران ممکن است بتوانند از آن استفاده کنند. یک فروشنده شخص ثالث. با این حال، بدون پشتیبانی مستقیم Amlogic یا Google، مشخص نیست که چگونه می‌توان یک بیلد کاری از آخرین نسخه Android TV را روی دستگاه دریافت کرد.

جعبه برنامه نویس Amlogic S905X4

میشال رحمان / Android Authority

ما برای کسب اطلاعات در مورد ADT-4 با Google و Amlogic تماس گرفتیم، اما هیچ یک از شرکت ها به سؤالات ما پاسخ ندادند. ما همچنین با SEI Robotics، شرکت تولید کننده ADT-4 برای گوگل تماس گرفتیم، اما هنوز پاسخی دریافت نکردیم. به گفته Janko Roettgers، عجیب است که گوگل این بار سخت افزار مرجع خود را به توسعه دهندگان ارائه نمی دهد، به خصوص از آنجایی که طبق گزارش ها، این شرکت در حال ایجاد فشار بیشتری برای کسب درآمد است. خود پایین گذار خبرنامه. می توان فکر کرد که توسعه دهندگان بیشتر به سخت افزار مرجع Android TV دست پیدا کنند، چیز خوبی خواهد بود، زیرا برنامه ها و محتوای رسانه ای جایی هستند که بیشتر پول در آن به دست می آید.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/UiI
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *