نحوه بازیابی یک مورد یا پوشه حذف شده در Outlook

زمان مطالعه: 7 دقیقه

با مجله هشت پیک با مقاله ی نحوه ابی یک مورد یا پوشه حذف شده در همراه ما باشید

آیا تا به حال شده است که به طور تصادفی یک ایمیل یا پوشه مهم را در Outlook حذف کرده باشید تا لحظاتی بعد به شدت وضعیت پی ببرید؟ احساس غرق شدن خیلی آشناست. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک مورد یا پوشه حذف شده را در Outlook بازیابی کنید.

 

 

بازیابی یک پوشه حذف شده در Outlook فقط معکوس کردن یک لپس لحظه ای نیست. این در مورد محافظت از کار، ارتباطات و آرامش خاطر شماست، به خصوص زمانی که اطلاعات ارزشمند و حیاتی هستند. با این درک، اجازه دهید با مراحل و روش ها شروع کنیم. 

چگونه یک مورد یا پوشه حذف شده را در Outlook Desktop بازیابی کنیم

دو راه برای بازیابی موارد وجود دارد – یک ایمیل، یک رویداد یا یک پوشه به طور تصادفی حذف شده در Outlook. هر چه که باشد، اگر آن را از موارد حذف شده یا پوشه سطل زباله پاک نکرده باشید، می توان آن را بازیابی کرد. بیایید با روش اول شروع کنیم.

روش 1: از پوشه موارد حذف شده

مرحله 1: برنامه Microsoft Outlook را در Windows یا Mac خود باز کنید.

مرحله 2: در قسمت سمت چپ، روی Delete Items کلیک کنید. 

بر روی Delete Items کلیک کنید

مرحله 3: به دنبال ایمیل یا پوشه حذف شده ای باشید که می خواهید بازیابی کنید. روی مورد مورد نظر کلیک راست کرده و از منوی Move را انتخاب کرده و Other Folder را انتخاب کنید. 

پوشه دیگر را انتخاب کنید

مرحله 4: در پنجره انتقال موارد، پوشه‌ای را که می‌خواهید ایمیل یا رویداد را به آن منتقل کنید انتخاب کنید و OK را فشار دهید. 

پوشه را انتخاب کنید

شما با موفقیت پوشه حذف شده را در Outlook بازیابی کردید. اگر نمی توانید مراحل بالا را دنبال کنید یا نمی توانید پوشه موارد حذف شده را پیدا کنید، باید پوشه Trash را بررسی کنید.  

روش 2: از پوشه سطل زباله

توجه: ما نتوانستیم تصاویری را برای مراحل زیر تولید کنیم. با این حال، دنبال کردن مراحل ساده است.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  فقط باید پیوست ها را از یک منبع قابل اعتماد Outlook باز کنید

مرحله 1: برنامه Microsoft Outlook را در رایانه Windows یا Mac خود باز کنید.

مرحله 2: در قسمت سمت چپ، روی پوشه سطل زباله کلیک کنید. 

مرحله 3: به دنبال ایمیل یا پوشه حذف شده ای باشید که به طور تصادفی حذف کرده اید و می خواهید بازیابی کنید. روی مورد مورد نظر کلیک راست کرده و از منوی Move را انتخاب کرده و Other Folder را انتخاب کنید. 

مرحله 4: پوشه ای را که می خواهید ایمیل یا رویداد را به آن منتقل کنید را در پنجره انتقال موارد انتخاب کنید و OK را فشار دهید. 

شما بروید. شما با موفقیت پوشه حذف شده را در Microsoft Outlook بازیابی کردید. اگر پوشه یا موردی را از پوشه آیتم های حذف شده حذف کرده اید، مکان بعدی که باید نگاه کنید پوشه آیتم های قابل بازیابی است.

همچنین بخوانید: چگونه خطای «سیاست‌های سازمان شما از جلوگیری می‌کند» در Outlook

نحوه بازیابی مواردی که در پوشه موارد حذف شده شما نیستند

اگر یک حساب Microsoft 365 یا Exchange Server دارید، احتمال زیادی وجود دارد که موارد حذف شده شما همچنان در سرور هستند و قابل بازیابی هستند. 

مرحله 1: برنامه Microsoft Outlook را در Windows یا Mac خود باز کنید.

مرحله 2: در قسمت سمت چپ، روی حذف موارد کلیک کنید.

بر روی Delete Items کلیک کنید

مرحله 3: روی برگه صفحه اصلی کلیک کنید و “بازیابی موارد حذف شده از سرور” را انتخاب کنید.

اگر گزینه «بازیابی موارد حذف شده از سرور» را در منو نمی بینید، به احتمال زیاد در طرح روبان کلاسیک پنهان است. برای قابل مشاهده کردن، روی نماد (فلش) در گوشه سمت راست پایین نوار کلیک کنید > روبان کلاسیک را از منوی کشویی انتخاب کنید.

"بازیابی موارد حذف شده از سرور" را انتخاب کنید

مرحله 4: مواردی را که می خواهید از لیست بازیابی کنید در پنجره بازیابی موارد حذف شده انتخاب کنید. “Restore Selected Items” را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید. 

توجه: اگر می خواهید چندین مورد را به طور همزمان بازیابی کنید، کلید Ctrl را فشار داده و موارد خود را انتخاب کنید. 

روی OK کلیک کنید

شما بروید. شما موارد حذف شده برای همیشه در Outlook را بازیابی کرده اید. این زمانی بود که از برنامه مایکروسافت در یا مک خود استفاده می کردید. اگر در Outlook Web هستید و می خواهید یک مورد یا پوشه حذف شده را بازیابی کنید چه؟ به خواندن ادامه دهید.

نحوه بازیابی یک مورد یا پوشه حذف شده در Outlook Web

مرحله 1: Outlook را در مرورگر دلخواه خود در Windows یا Mac خود باز کنید.

مرحله 2: از قسمت کناری، روی موارد حذف شده کلیک کنید.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید :  نحوه تنظیم Outlook در iPad
بر روی Deleted Items کلیک کنید

مرحله 3: در میان موارد (ایمیل‌ها یا رویدادها) پیمایش کنید، روی پوشه‌ای که می‌خواهید بازیابی کنید از منوی کشویی راست کلیک کنید، انتقال را انتخاب کنید و مقصد برای بازیابی و بازیابی پوشه های حذف شده شما. 

مرحله 3: در میان آیتم ها (ایمیل ها یا رویدادها) اسکرول کنید، روی پوشه ای که می خواهید بازیابی کنید از منوی کشویی راست کلیک کنید، Move را انتخاب کنید و مقصد را برای بازیابی و بازیابی پوشه های حذف شده انتخاب کنید.

مورد زیر موارد حذف شده بازیابی و بازیابی می شود. اگر به دسکتاپ خود دسترسی ندارید و می خواهید همین کار را با استفاده از دستگاه تلفن همراه انجام دهید، به خواندن ادامه دهید. 

 

چگونه یک مورد حذف شده را در برنامه موبایل Outlook بازیابی کنیم

مراحل برای اندروید و آی او اس یکسان است. برای نمایش، ما با اندروید می رویم. با این حال، اگر از آی او اس استفاده می کنید، با ما همراه باشید. 

مرحله 1: برنامه Microsoft Outlook را در Android یا iPhone خود راه اندازی کنید. روی گوشه سمت چپ بالای لوگوی Outlook ضربه بزنید.

برنامه Microsoft Outlook را اجرا کنید

مرحله 2: از پنجره کناری، حذف شده را انتخاب کنید. اکنون، ایمیل یا رویداد را از لیست موارد حذف شده طولانی فشار دهید و روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.

توجه: اگر می‌خواهید چندین مورد را بازیابی کنید، به صورت جداگانه روی آنها ضربه بزنید. 

روی نماد سه نقطه ضربه بزنید

مرحله 3: روی بازیابی مکالمه از منو ضربه بزنید. 

روی بازیابی مکالمه ضربه بزنید

موارد انتخاب شده از پوشه Deleted Items به مکان اصلی خود بازیابی می شوند. اگر سؤالی دارید، بخش سؤالات متداول زیر را بررسی کنید.

سوالات متداول در مورد بازیابی یک مورد یا پوشه حذف شده در Outlook

1. موارد حذف شده چه مدت در پوشه Recoverable Items نگهداری می شوند؟

مدت زمان پیش‌فرض نگهداری اقلام موجود در پوشه Recoverable Items 14 روز است و پس از آن برای همیشه حذف می‌شوند.

2. آیا می توانم اقلام را پس از دوره نگهداری 14 روزه بازیابی کنم؟

پس از 14 روز، موارد برای همیشه حذف می شوند و قابل بازیابی نیستند.

3. آیا محدودیتی برای تعداد مواردی که می توانم در Outlook بازیابی کنم وجود دارد؟

در حالی که محدودیت سختی وجود ندارد، پوشه موارد قابل بازیابی ممکن است محدودیت اندازه داشته باشد. توصیه می شود موارد بازیابی شده را به یک پوشه معمولی منتقل کنید.

4. آیا Outlook به طور خودکار موارد حذف شده را بایگانی می کند؟

اگر برای این کار پیکربندی شده باشد، Outlook ممکن است به طور خودکار موارد حذف شده را بایگانی کند. پوشه یا تنظیمات بایگانی را برای بایگانی خودکار بررسی کنید.

موارد حذف شده خود را پس بگیرید

حذف های تصادفی ممکن است برای بهترین ما اتفاق بیفتد و درک اهمیت چیزهایی که از دست داده ایم اولین گام به سمت بازیابی موثر است. اکنون که می‌دانید چگونه یک مورد یا پوشه حذف شده را در Outlook بازیابی کنید، می‌دانید که نه تنها امکان‌پذیر است، بلکه به‌طور شگفت‌انگیزی ساده است. همچنین ممکن است بخواهید روش‌های رفع خطای Outlook 500 را بخوانید.

امیدواریم از این مقاله نحوه بازیابی یک مورد یا پوشه حذف شده در Outlook مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/fFLPmS
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *