نحوه ایجاد بخش های فرم و منطق در فرم های گوگل

زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک نحوه ایجاد بخش های فرم و منطق در فرم های گوگل
که در این بخش به محتوای این خبر با شما کاربران گرامی خواهیم پرداخت

اگر از افراد بخواهید یک فرم طولانی، یا فرمی با سؤالات نامربوط را پر کنند، احتمال زیادی وجود دارد که واقعاً این کار را انجام ندهند. برای افزایش احتمال تکمیل فرم شما توسط نظرسنجی، باید در قطعات کوچکتر و قابل مدیریت تر ارائه شود.

اینجاست که بخش‌های فرم و منطق فرم در فرم‌های گوگل به کار می‌آیند. آنها پرسشنامه شما را به قطعات کوچک تقسیم می کنند و اطمینان حاصل می کنند که از پاسخ دهندگان فقط سوالات مرتبط پرسیده می شود. در اینجا، من به شما نشان می دهم که چگونه بخش های فرم و منطق فرم را به نظرسنجی های خود اضافه کنید تا تجربه پر کردن فرم بهتری ایجاد کنید.

نکته: برای مروری جامع تر از Google Forms، راهنمای Google Forms ما را بررسی کنید.

نحوه اضافه کردن بخش در فرم های گوگل

برای ایجاد یک بخش در فرم خود، روی افزودن بخش نمادی که شبیه علامت مساوی است از منوی سوال.

یک بخش فرم در Google Forms با یک فلش که به آن اشاره دارد "افزودن بخش" ابزار در منوی سوال

در بخش جدیدی که ظاهر می‌شود، می‌توانید نام و توضیحاتی را وارد کنید و هر تعداد سؤال را که می‌خواهید اضافه کنید.

یک بخش فرم در فرم‌های Google با نام، توضیحات و سؤال به‌روزرسانی‌شده بخش.

همچنین می‌توانید سؤالات جدیدی اضافه کنید و در صورت لزوم آنها را بین بخش‌ها بکشید. این مفید است زیرا به شما امکان می دهد ابتدا سؤالات خود را بنویسید و بعداً نگران مرتب سازی آنها در بخش های مناسب باشید.

همانطور که فرم را ایجاد می کنید، هر بخش با هم در یک صفحه برای ویرایش آسان تر ظاهر می شود. اما در انتهای نظرسنجی، هر بخش فرم در صفحه خود ظاهر می شود، مانند این:

پیش نمایش یک بخش از نظرسنجی Google Forms که نشان می دهد چگونه فرم برای نظرسنجی کننده ظاهر می شود.

به‌طور پیش‌فرض، افراد هر بار که کلیک می‌کنند، به ترتیب هر بخش از فرم را دنبال می‌کنند بعد. اما شما می توانید آن را نیز تغییر دهید.

نحوه اضافه کردن منطق به فرم های گوگل

اگر می‌خواهید افراد خاصی فقط بخش‌های خاصی از فرم شما را ببینند، می‌توانید. ساده ترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک سوال چند گزینه ای و سپس تنظیم قوانین بر اساس پاسخ ارائه شده است. در اینجا چگونه است.

  1. کلیک کنید بر روی سوال اضافه کنید نماد، که به نظر می رسد مثبت است (+) از منوی سوال علامت بزنید. به‌طور پیش‌فرض، سبک سؤال روی تنظیم شده است چند گزینه ای.

  2. سؤال چند گزینه ای را همانطور که معمولاً انجام می دهید ایجاد کنید.

  3. کلیک گزینه های بیشتر () در کادر سوال و سپس کلیک کنید بر اساس پاسخ به بخش بروید.

بخش فرم در Google Forms با نمای گسترده ای از "گزینه های بیشتر."

گزینه های مرحله بعدی به طور خودکار در کنار هر پاسخ ظاهر می شوند که به طور پیش فرض پاسخ دهندگان را به آن هدایت می کند به بخش بعدی ادامه دهید.

یک سوال چند گزینه ای در یک بخش از فرم Google Forms.  در کنار هر گزینه پاسخ، اقدام مرحله بعدی است" به بخش بعدی ادامه دهید"

فرض کنید سوال بعدی این است: “خنده دارترین نام یک گربه یا سگ خانگی که تا به حال شنیده اید چیست؟” در این حالت، اقدام پیش‌فرض مرحله بعدی (به بخش بعدی ادامه دهید) منطقی است زیرا سؤال صرف نظر از پاسخ قبلی به نظرسنجی کننده مربوط است.

اما اگر بخش بعدی فقط مربوط به کسانی است که پاسخ خاصی را انتخاب کرده‌اند، در اینجا نحوه تغییر اتفاقات بعدی آمده است.

روی فلش کشویی در کنار هر پاسخ موجود کلیک کنید، و روی کدام بخش از فرم که پاسخ باید نظرسنجی کننده را به آن هدایت کند، کلیک کنید.

نمای گسترده ای از اقدامات مرحله بعدی برای پاسخ چند گزینه ای.

خودشه!

اما فرض کنید سوال شما در قالب چند گزینه ای نیست. در عوض، پاسخ دهنده را ملزم می کند که یک پاسخ کوتاه بنویسد یا یک مورد را از یک لیست انتخاب کند. این ما را به روش دیگری می‌رساند که می‌توانید منطق را به فرم خود در Google Forms اضافه کنید.

یک منوی کشویی در زیر اکثر بخش های فرم وجود دارد. (برای بخش‌هایی که از قالب‌های سؤال خاصی استفاده می‌کنند، ظاهر نمی‌شوند چک باکس ها و شبکه چند گزینه ای.)

متن زیر یک بخش Google Forms که خوانده می شود "بعد از بخش 2 به بخش بعدی ادامه دهید" با یک فلش کشویی در کنار آن.

روی فلش کشویی کلیک کنید و بعد از تکمیل آن بخش توسط کاربر چه اتفاقی می افتد را انتخاب کنید.

نمای گسترده اقدامات مرحله بعدی به بخش فرم در Google Forms.

شما آماده اید!

نمونه ای از فرم با استفاده از منطق Google Forms

در اینجا نمونه ای از شکل ظاهری فرم Google با بخش های فرم و منطق فرم از انتهای نظرسنجی آورده شده است.

ابتدا از نظرسنجی کننده پرسیده می شود:آیا شما یک گربه هستید یا یک سگ؟

نمونه ای از پرسشنامه فرم های Google با یک سوال چند گزینه ای که به شرح زیر است: "آیا شما یک گربه هستید یا یک سگ؟"

بسته به اینکه کدام پاسخ انتخاب شده است، آنها سؤالات بعدی مربوط به پاسخ ارائه شده را دریافت خواهند کرد. در این مثال، اگر نظرسنجی انتخاب کند که آنها یک گربه هستند، سؤال بعدی اینگونه خواهد بود: “پس شما یک گربه هستید! این چیزی است که ما باید بدانیم. مثلاً، چرا؟”

نمونه ای از پرسشنامه فرم های گوگل که از منطق فرم استفاده می کند.  در این بخش آمده است، "پس تو آدم گربه ای هستی!  در اینجا چیزی است که ما باید بدانیم.  مثلاً چرا؟"

بدون منطق فرم، ممکن است از شرکت‌کننده نظرسنجی یک سری سؤال در مورد سگ‌ها پرسیده شود، حتی اگر آنها بگویند که یک گربه هستند. و اگر فرم از آن نپرسید درست سوالات، چگونه می توانم بدانم چه کسی را به جشن تولد سگم دعوت کنم (یا دعوت نکنم)؟

در حالی که این یک مثال ساده است، می‌توانید از این ویژگی‌ها برای طراحی یک فرم پیچیده استفاده کنید که افراد را تحت تأثیر قرار ندهد. نظرسنجی‌کنندگان آینده شما از شما تشکر خواهند کرد. البته نه با صدای بلند، اما این فکر است که اهمیت دارد.

امتیاز: فرم های گوگل را خودکار کنید

اکنون که می‌دانید چگونه فرم‌هایی را ایجاد کنید که مردم می‌خواهند آن‌ها را تکمیل کنند – یا حداقل، از تکمیل کردن آنها بدشان نمی‌آید – بیایید در مورد اینکه چگونه فرم‌های خود را به کار مضاعف برسانید صحبت کنیم. با Zapier، می‌توانید Google Forms را به سایر برنامه‌های کاربردی خود متصل کنید، بنابراین می‌توانید به‌طور خودکار کارهایی مانند:

و این فقط یک مزه کوچک از کارهایی است که می توانید با Google Forms و Zapier انجام دهید. راه‌های بیشتری را برای خودکارسازی فرم‌های Google بررسی کنید.

مطالب مرتبط:

این مقاله در ابتدا در آوریل 2019 منتشر شد. آخرین به روز رسانی، با مشارکت جسیکا لاو، در ژوئیه 2023 بود.

امیدواریم از این مقاله مجله هشت پیک نیز استفاده لازم را کرده باشید و در صورت تمایل آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و با امتیاز از قسمت پایین و درج نظرات باعث دلگرمی مجموعه مجله 8pic باشید

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/Jzw
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *