متا از Quest Pro منصرف شد و توسعه دنباله را متوقف کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مجله هشت پیک به نقل از Android Authority اندروید اتوریتی

هدست vr مشکی

گزارشی از مجله هشت پیک :

  • متا از Quest Pro منصرف شده است.
  • متا تا زمانی که منابع تمام شود به ساخت واحدهای Quest Pro ادامه خواهد داد.
  • متا همچنین توسعه Quest Pro 2 را متوقف می کند.

متا از هدست Quest Pro VR خود در کنفرانس Meta Connect سال گذشته در اوایل اکتبر رونمایی کرد و این دستگاه را هفته‌ها بعد در 25 اکتبر عرضه کرد. از آن زمان 9 ماه گذشته است و به نظر می‌رسد متا پرچم سفید را به اهتزاز در می‌آورد.

مطابق با اطلاعاتمتا از هدست واقعیت مجازی پریمیوم خود صرف نظر می کند. این گزارش ادعا می‌کند که متا در ابتدای سال به تامین‌کنندگان خود گفته بود که برای Quest Pro نیازی به اجزای جدیدی ندارد. علاوه بر این، سازنده Meta’s Quest Pro، Goertek، گفته است که تنها تا زمانی که منابع موجود باشد، واحدها را می‌سازد.

و این فقط Quest Pro نیست که متا در حال لغو آن است. در اوایل سال جاری، این شرکت فاش کرد که علاوه بر Quest 3 روی دو هدست کار می‌کند. انتظار می‌رود یکی از این هدست‌ها نسخه مقرون‌به‌صرفه‌تری از Quest 3 باشد، در حالی که دیگری یک دستگاه پیشرفته‌تر با کد La Jolla باشد. اعتقاد بر این است که La Jolla دنباله‌ای از Quest Pro است، اما طبق گزارش‌ها متا توسعه سخت‌افزار نسل دوم را متوقف کرده است.

Quest Pro با قیمت 1499 دلار به بازار عرضه شد، قیمتی که باعث شد بسیاری از هزینه های سنگین عقب نشینی کنند. پس از دریافت نقدهای ضعیف به دلیل سنگینی، تناسب ناراحت کننده و نرم افزار ضعیف، به نظر می رسد که متا می خواهد تلاش های خود را بر روی دستگاه های واقعیت مجازی مقرون به صرفه تر خود متمرکز کند.

انتظار می رود Quest 3 نسبت به Quest 2 پیشرفت های بزرگی داشته باشد که ممکن است شامل لنزهای نازک تر، وضوح بالاتر، پردازنده بسیار قوی تر، قابلیت های واقعیت ترکیبی و موارد دیگر باشد. Quest 3 هنوز تاریخ عرضه ای ندارد، اما یک پنجره راه اندازی پاییز 2023 دارد.

امتیاز بدهید

لینک کوتاه مقاله : https://5ia.ir/dcBcIU
کوتاه کننده لینک
کد QR :
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *