آیا بک لینک در جاوا اسکریپت تاثیر دارد ؟

آیا بک لینک در جاوا اسکریپت تاثیر دارد ؟

 

جاوا اسکریپت چیست؟ — به زبان ساده – فرادرس - مجله‌

 

ما در این بخش از مجله هشت پیک میخواهیم تحلیل و بررسی داشته باشیم که آیا بک لینک در جاوا اسکریپت تاثیر گذار است یا امری است بی فایده ؟

ما در اینجا مطلبی را از حدس و گمان خود اقتباس نخواهیم کرد بلکه آنچه را که محضر شما کاربران عزیز سایت آپلود عکس عرضه میداریم ترجمه اساتید سئو خارجی و مدیران گوگل میباشد

پس با ما همراه باشید

 1. لینک های جاوا اسکریپت

ما انواع مختلفی از لینک های مختلف جاوا اسکریپت راتست کرده ایم وراه های مختلفی را کد گذاری کرده ایم. ما فهرست لینک هارا تست کرده ایم، موتورهای جستجوقادر به پیگیری این نوع لینک ها هستند. تست ماباید بتواند تمام تغییرات را پشتیبانی کند. مابرای یک اقدام جهت تغییر بعضی چیزها لزوما تغییر اجباری مثل جاوا اسکریپت های بالا استفاده میکنیم.

 • نتیجه: لینک به طورکامل کرال وپیگیری شد. همچنین ما لینک های استاندارد جاوا اسکریپت را نیز تست کرده ایم. این ها تعدادی از لینک های رایج جاوا اسکریپت است که سئوکارها آنهارا از گذشته تاکنون برای تغییر درمتن های ساده ذکر میکردند. این تست ها شامل لینک های جاوا اسکریپت که باکدهای زیرنوشته شده میباشد:
 • وظایف خارج محدوده AVP)  href) اما همراه با علامت گذاری برروی لینک.
 • وظایف داخل محدوده AVP) href,  javascript window location)
 • وظایف خارج از همراه با AVP) href)
 • وغیره
 • نتیجه: لینک ها به طورکامل کرال وپیگیری میشوند. تست بعدی ما جهت آزمایش ورسیدگی کردن به اتفاقاتی نظیر onchange  در آزمایش بالاست. به طورخاص ما به ایده حرکت های موشی نظیر رسیدگی کننده اتفاقات و مخفی کردن URL با انواع که فقط بارسیدگی کننده اتفاقات امکان پذیر است اجرا میشود.
 • نتیجه: لینک ها کرال وپیگیری میشوند.

لینک های الحاق شده: میدانیم که گوگل جاوا اسکریپت رااجرا میکند اما میخواهیم زمانی که انواع کدرا میخواند نیز آنهارا شناسایی کند. دراین قسمت مارشته ای از کارکترهای دیگری که URLها راایجاد کرده اند را به هم الحاق کنیم.

 1. محتوای متغیر مندرج

یقینا این المان ها یکی ازمهمترین هاست، که شامل: متن ها، عکس ها، لینک ها وجهت یابی های مندرج متغیر میباشد.محتوای کیفی متن درماشین های جستجو در قسمت عنوان و یا محتوای صفحه احتمال خطا دارد. دراین زمینه وب سایت های متغیر در زمینه سئوبسیار مهم هستند.

این تست به منظور کنترل متن های متغیر مندرج دردو وضعیت مختلف طراحی شده است:

 • تست میزان توانایی موتور جستجو برای محاسبه متن های متغیر مندرج زمانی که منبع   HTML درصفحه موجود است.
 • تست میزان توانایی موتورجستجو برای محاسبه متن های مندرج متغیر زمانی که منبع خارج از محتوای متن در صفحه میباشد.(درفایل خارجی جاوااسکریپت)

نتیجه: درهردو مورد متن توسط ربات گوگل خزیده وایندکس میگردد ورتبه بندی صفحه برای دیدن محتوا با موفقیت انجام میشود.

برای اطلاعات بیشتر دراین مورد ماازیک جهت یابی جهانی مشتری ها که در جاوااسکریپت کدگزاری میشود وبا همه لینک های مندرج میباشد را نیز تست کردیم.درست طبق دستورالعمل نوشته شده واجرا شده بود وبه طورکامل توسط ربات گوگل خزیده ودنبال شده بود.این موضوع باید راجع به انواع توضیحات گوگل راجع به اینکه چگونه سایت ساخته شده بااستفاده از فرم   Analysis وتاریخچه  HTML5 APL (متودPushstate ) میتواند توسط ربات های گوگل ترجمه وایندکس شود و همچنین مانند صفحات HTML رتبه بندی شود. به همین خاطراست که دسترسی ربات های گوگل به فایل خارجی وراهنماهای جاوااسکریپت نباید مسدود شود و همچنین نشان میدهد که چرا گوگل از  AJaxهای پشتیبان خطوط راهنمای سئو را حذف کرده است. چه کسی به اسنپ شات های HTML نیاز دارد؟زمانیکه شما میتوانید صفحه اصلی را به آسانی ترجمه کنید.

تست ما به نتیجه مشابه باانواع محتوا دست پیدا کرده است.برای مثال:تصاویردرهنگام بارگیری در DOM توسط ربات های گوگل خزیده وایندکس میشود.

ماحتی یک تست که درآن به طور متغیر برروی ساختارهای Schema.org داده های ساختار یافته برروی  breadcrumbs ودرج آنها در DOM نیز استفاده کرده ایم.نتیجه چشد؟ به طور موفقیت آمیزی breadcrumbs در SERP های گوگل جایگاه بالایی را به خود اختصاص داد.

همانگونه که نوشته میشود گوگل حالا علائم   JSON-LD را برای بعضی ازساختارهای داده ها توصیه ومعرفی میشود.یقینا به آن افزوده خواهد شد.

4.داده های پیشرفته مندرج متغیر والمان های صفحه

مابه طور متغیر درDOM علائم متنوعی که برای  SEO اساسی است را درج میکنیم:

 • عناوین المان ها
 • توضیحات پیشرفته
 • ربات های پیشرفته
 • علائم استاندارد

نتیجه: درهمه موارد تمام علائمی که توسط ربات گوگل خزیده میشود دقیقا همانگونه که  درالمان های  HTML در منبع کدها باید باشد عمل میکند.

پیگیری مهیج تست به من کمک خواهد کرد که بتوانم الویت هارا رتبه بندی کنیم. زمانیکه سیگنال های مخالف ایجاد میشود کدام از یک از آنها پیروز خواهد شد؟ چه اتفاقی میفتد اگرnonidex-unfollow در منبع کدها و  nonidex-follow در DOM وجود داشته باشد؟

ربات های  HTTP-X چگونه به انواع دیگرترکیبات پاسخ میدهند؟ این مسئله یکی از موضوعات مهم تست های آینده خواهدشد. اگرچه تست 6 نشان داد که گوگل میتواند این منبع کدهارا درDOM  نادیده بگیرد.

5.مثال دررابطه با عدم پیگیری Unfollow یک مثال آموزنده بودن را اثبات میکند. ما میخواهیم تست کنیم که چگونه گوگل نسبت به عملکردهای Unfollow که در کدهای منبع و در DOM جای گرفته است واکنش نشان میدهد. ما همچنین به طورکلی یک کنترل بدون Unfollow نیز ترتیب داده ایم. Unfollow درکدهای منبع همانگونه که انتظار میرود عمل میکند.(لینک پیگیری نمیشود)

Unfollow در DOM عمل میکند.(لینک پیگیری میشود و صفحه ایندکس میشود.) چرا؟ زیرا تغییر در المان های  href در DOM خیلی دیر اتفاق میفتد. ازقبل لینک ها توسط ربات گوگل خزیده و URL ها دریک صف گذاشته میشوند حتی قبل ازاینکه وظایف جاوااسکریپت اجرا شود که نشانه گذاری  Unfollow افزوده شود.اگرچه المان های href با   Unfollow در DOM درج شوند اما همزمان به عنوان یک لینک و (URL خود)همانگونه که انتظار میرود دیده میشود.

انشعابات:

ازقدیم نظریه های سئو زمانیکه ممکن است حول محورومحتوای Plain text انباشته میشوند. محتوای متغیر گسترش یافته  AJAX و لینک های جاوااسکریپت برای سئو در موتور جستجو یک ضرر بزرگ به حساب می اید. مشخص است که هیچ موردی برای گوگل ندارد. لینک های جاوا دریک جایگاه یکسان برای ساده کردن لینک های HTML عمل میکنند.(ما نمیدانیم که پشت الگوریتم ها دقیقا چه اتفاقی میفتد.)

 • جهت گیری های جاوا اسکریپت به شکل یکسان با 301 جهت گیری ها عمل میکند.
 • محتوای متغیرمندرج و حتی سیگنال های پیشرفته مانند توضیحات اضافی استاندارد که به یک شیوه در منبع HTML عمل میکند ویا بعداز اینکه  HTML آغازین توسط جاوااسکریپت در DOM تجزیه میشود، برانگیخته میشود.
 • گوگل برای ترجمه صفحه مورد نظر ظاهرمیشود و نه فقط کدهای منبع بلکه DOM را بررسی میکند. باور کردنی نیست…(بخاطرداشته باشید که دسترسی به ربات های گوگل برای آن فایل های خارجی و اجزا باارزش جاوااسکریپت امکان پذیر است.)

نتیجه ی پایانی : گوگل تمام بک لینکهای جاوا اسکریپت را درک کرده و ایندکس خواهد کرد !

5/5 - (6 امتیاز)
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *